Trafikte verilen para cezası şok yaşattı

Ters yönde giden sürücüye 10 bin 311 TL ceza yazıldı.

Trafikte verilen para cezası şok yaşattı
Trafikte verilen para cezası şok yaşattı Gizem Zalimalioğlu

Eskişehir Eskibağlar’da aracıyla ters yönde gittiği farkedilen otomobil görevli trafik polisi ekiplerince yakalandı. Artan trafik denetimleri ve gelen yeni uygulamalarca sorgulanan sürücüye büyük miktar da ceza uygulandı.

Eskişehir’de Üniversite caddesi üzerinde yani neredeyse trafiğin ve yayaların en işlek olduğu bir yol üzerinde ters yönde araç paniğe neden oldu. Vatandaşlar ve çevrede görgü tanıkları tarafından yapılan ihbar ile birlikte harekete geçen trafik polisleri, ilgili aracı ve sürücüsünü yakaladı. Olası kaza, yaralanma ve can kaybının önüne geçilmek; yeni trafik uygulamalarının yerine getirilmesi; trafik kurallarını çiğneyenleri bilgilendirmek ve cezai işlem başlatmak üzere aranan ve bulunan araç sürücüsü yaptığı hatanın bedelini ağır ödedi. 

10 bin 311 lira ödeyecek

Ödeyeceği tutar karşısında şok yaşayan sürücü, yapılan kontrol ve denetimler sonucu 2,75 promil alkollü çıktı. Üstelik daha öncede alkollü araç kullanmaktan hakkında cezai işlem başlatılmış ve aracın trafiğe çıkmaması konusunda uyarılmış olduğundan dolayı bu kez cezası ikiye katlandı. Hali hazırda iki kez alkollü araç kullanmaktan yakalanan şahsa polis bu kez taviz göstermedi. Alkollü araç kullanmaktan, trafiğin kurallarını bozmaktan, trafikten çekilen aracı kullanmaktan, alınan ehliyete rağmen direksiyon başına geçmekten ve polisin ‘dur’ ihtarına uymamaktan tam 10 bin 311 lira para cezası istendi.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti