Türk Basın Birliği projelerinden ötürü Başkan Kurt'u tebrik etti

Odunpazarı Belediyesi’nin gerçekleştirdiği projeleri ile Tarihi Odunpazarı Bölgesi’ni gezen Hamburg Türk Basın Birliği üyeleri, başarılı çalışmalarından dolayı Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u tebrik etti.

Türk Basın Birliği projelerinden ötürü Başkan Kurt'u tebrik etti
Türk Basın Birliği projelerinden ötürü Başkan Kurt'u tebrik etti Gizem Zalimalioğlu

Odunpazarı Belediyesi, Hamburg Türk Basın Birliği olarak Eskişehir’e gelen gazetecileri ağırladı. Almanya’da yaşayan Türk Gazeteci konuk heyeti, Odunpazarı Belediyesi’nin proje merkezlerini gezerek, incelemelerde bulundu. Konuk heyet, Tarihi bölgede bulunan Odunpazarı Belediyesi’ne ait galerileri gezdi. Heyetin tarihi bölgedeki turu Yeşil Efendi Konağı’nda bulunan Atatürk ile Bir Gün Galerisi ile başladı. Atatürk ile Bir Gün Galerisi’nin ardından Ahşap Eserler, Tayfun Talipoğlu Daktilo, Lületaşı ve Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Galerilerini ziyaret eden Türk Gazeteci konuk heyeti, daha sonra da Dalyancı Konağı’nı ve Hamamyolu Caddesi’ni gezdi. 

“İnsanların daha özgür ve mutlu bir ülkede yaşaması için çalışıyoruz” 

Burada öğle yemeği yiyen Türk Gazeteci konuk heyetine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da eşlik etti. Başkan Kurt, burada yaptığı konuşmada, Odunpazarı’nda basın mensuplarını ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını kaydetti. Dünyanın neresinde olursa olsun basının demokrasinin sembolü olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, “İnsanların daha özgür ve mutlu bir ülkede yaşaması için çalışıyoruz” dedi. Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde gerçekleştirdikleri çalışmalarını da anlatan Başkan Kurt, hedeflerinin Odunpazarı’nı uluslararası arenada daha çok tanıtarak turist sayısını artırmak olduğunu dile getirdi. Yakın bir gelecekte dünyaca ünlü isimlerin katkıları ile benzersiz işler yapacaklarını da duyuran Başkan Kazım Kurt, konuk gazeteci heyetine çalışmalarında başarılar diledi. 

"Eskişehir'de yeni projelerle biraraya gelmek istiyoruz"

Odunpazarı Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmaları takdirle karşıladıklarını söyleyen Hamburg Türk Basın Birliği Başkanı Mehmet Atak, “Özellikle de Atatürk ile Bir Gün Galerisi, 11 ayrı mahallede yar alan halk merkezleri ve Uğur Mumcu Parkı gibi çok prestijli işler, Kazım Kurt’un başarılı belediyeciğinin simgesi olarak karşımıza çıktı. Burada bize gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyoruz. Odunpazarı’nda edindiğimiz izlenimin ve haberleri Odunpazarı’nın tanıtımı adına daha farklı bir duygu ile kaleme alacağız. Gerek Almanya gerek Eskişehir’de yeni projelerle daha sık bir araya gelmeyi arzu ediyoruz” diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolandırıcıdan Şok Savunma!
Dolandırıcıdan Şok Savunma! "Zorla değil, kandırarak aldım"
Çevre yolunda at koşturdular
Çevre yolunda at koşturdular