TÜYAP Kitap Fuarı'nda Duygusal Anlar

Eğitimci, Yazar ve İletişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, 'Mazeret Yok' isimli kitabının imza günü için Eskişehir TÜYAP Fuarı'ndaydı. Yazmayı öğrendiği öğretmeni ise ona sürpriz yaptı. Fuarda duygu dolu anlar yaşandı.

TÜYAP Kitap Fuarı'nda Duygusal Anlar
TÜYAP Kitap Fuarı'nda Duygusal Anlar Gizem Zalimalioğlu

Eğitimci, Yazar ve İletişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ yayımladığı yeni kitabı için Tüm Fuarcılık Yapım AŞ (TÜYAP) Fuarı'nda imza günü düzenledi. İmza günleri dolayısıyla, Eskişehirli okuyucuları ile buluşan Kızıldağ büyük bir sürpriz yaşadı.

İlkokul öğretmenlerinden yazara büyük sürpriz

Türkiye Yayıncılar Birliği ve Eskişehir Ticaret Odası tarafından düzenlenen fuarda kitabını sevenleri için imzalayan Kızıldağ'ı öğretmenleri ziyaret etti. Sürpriz ziyaret karşısında mutluluğunu ve şaşkınlığını gizleyemeyen Kızıldağ ve öğretmenleri duygusal anlar yaşadı. Aralarında kendisine okuma ve yazmayı öğreten ilkokul öğretmeni Hatice Ayla Öner’in de olduğu öğretmenlerine, Kızıldağ yazdığı kitabını imzalayarak hediye etti. Öğretmenler ise öğrencilerini seneler sonra görmenin sevinci ve bu buluşmanın böyle anlamlı bir gün de olmasının gururunu yaşadı Birlikte masa başında birçok anılarını da tazeleyip, sohbet eden öğretmenler ve öğrencileri Dr. Kızıldağ hatıra fotoğrafları da çektirmeyi ihmal etmedi.

Eskişehir Kitap Fuarı'na ilgi, İstanbul'dan daha yoğun

Dr. Kızıldağ birçok kamu kurumu ve özel sektör çalışanlarına eğitim vermiş ve “Mazeret yok” sloganıyla bugüne kadar 2 milyon vatandaşa ulaşmış bir eğitimci olarak imza gününde belirli konular hakkında konuştu. Öğretmenleriyle hasret giderirken aynı zamanda Eskişehir TÜYAP Fuarı'nın, İstanbul'dan daha yoğun olduğunu dile getiren Kızıldağ, "TÜYAP’ın Eskişehir’de düzenlediği 1’inci kitap fuarı, bence çok geç kalmış bir uygulama ve etkinlik. Çünkü bugün salona girmek için geldiğimizde yaklaşık 1 saat 10 dakika araba yoğunluğundan içeri giremedik. Bu belki fuarın son günü olması sebebiyle yaşadığımız bir olay olabilir ama Eskişehir’in kültüre, sanata ve kitaba olan ilgisi, potansiyeli çok fazla. Fazlasıyla değer veriyor. Onu gördük. Ondan dolayı inanılmaz mutluyum. İstanbul’da olan kitap fuarından daha yoğun olduğunu gözledim. Çok mutlu oldum” dedi.

Anıları yad ettiler

Öğrencisi Dr. Şaban Kızıldağ’ı imza gününde ziyaret eden ilkokul öğretmeni Hatice Ayla Öner ise, Kızıldağ’ın çok yönlü ve yetenekli olduğunu hep farkettiğini söyledi. İlkokul öğretmeni olan Öner “Şaban çok yönlü bir öğrenciydi. Çok yetenekliydi. Ben geleceğinin çok güzel olacağını biliyordum. Tiyatro yeteneği de var. Hatta ben tiyatrocu olacağını düşünüyordum” dedi. Edebiyat öğretmeni Hayrullah Özmen ve tarih öğretmeni Hüseyin Durak ise öğrencileri Dr. Şaban Kızıldağ ile olan okul anılarını tekrar yad ederek, öğrencilerini hep destekledikerini ifade ettiler. 

 

 

Eskişehir TÜYAP Eskişehir TÜYAP Kitap Fuarı Eskişehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı