Ulusal Mimarlık Sergisi, Tepebaşı sergi salonunda ziyaretçilerini bekliyor

Ulusal Mimarlık Sergisi ve ödülleri Tepebaşı Belediyesi'ne ait sergi salonun açıldı ve ilk misafirlerini ağırlamaya başladı.

Ulusal Mimarlık Sergisi, Tepebaşı sergi salonunda ziyaretçilerini bekliyor
Ulusal Mimarlık Sergisi, Tepebaşı sergi salonunda ziyaretçilerini bekliyor Cankut Yılmaz

Sergiye Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Mimarlar Odası Başkanı Serdar Çavdar, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Deniz Kılıç, mimarlar ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri teşrif etti.

Sergi ve ödüller konusunda bilgilendirme yapan Eskişehir Mimarlar Odası Başkanı Serdar Çavdar şunları belirtti: 

Türkiye'de mimarlığı ve kültürünü ilerletme ve geliştirme nedeni ile gündem yaratan ilk kurumsal girişim olan Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programı; Mimarlar Odası katkıları ile ilk kez 1988 yılında, Mimar Sinan'ın 400. Ölüm yıl dönümü için düzenlendi. Bugüne kadar gerçekleşen 16 dönemde; programa 2623 eser katıldı, nitelikli çalışmaları nedeniyle 137 eser, 51 kişi ve kuruluş çeşitli dallarda ödüllendirildi. 

Programın 2018 döneminin Seçici Kurulu; 123 eserin katılımını değerlendirdi. Günkut Akın Başkanlığında, Ziya Canbazoğlu, Ferhat Hacıalibeyoğlu, Cem İlhan ve Lale Özgenel'den oluşan seçiçi kurul, 'Mimar Sinan Büyük Ödülü, 'Mimarlığa Katkı Dalı ÖDülleri ve 'Anma Programı' için ödüle değer görülen isimler, 'Yapı Dalı', Proje Dalı' ve 'Fikir Sunumu Dalı' katılımları arasından 24 ödül adayı ve ödül adayları içerisinden 9 ödül belirlendi.

Ulusal sergi; katılımcılar ve sergilenen eserler için bir buluşma ortamı sağlarken, aynı zamanda Türkiye'nin güncel mimarlık üretimlerine ilişkin bir perspektif de sunuyor.

Eskişehir Mimarlar Odası Başkanı Serdar Çavdar Ulusal Mimarlık Sergisi Mimarlar Odası
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar