Yerine getirilmeyen vaatler Fevzi Çakmak halkını kızdırdı

Eskişehir’de Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Ayşe Çıraklı ve mahalle sakinleri birleşti. Yeteri kadar hizmet gelmediği iddiası ile Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan kalabalık Belediye önüne siyah çelenk bıraktı.

Yerine getirilmeyen vaatler Fevzi Çakmak halkını kızdırdı
Yerine getirilmeyen vaatler Fevzi Çakmak halkını kızdırdı Handan Masina

Fevzi Çakmak mahallesi muhtarı ve mahalle sakinleri Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi’nin seçimde vadettiği sözleri yerine getirmediğini dile getirerek siyah çelenk bıraktı. Kalabalık Büyük Şehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e seslendi. Görünmeyen varlıklar olmadığını söyleyen mahalle sakinleri verilen sözlerin tutulmasını ve ciddiye alınmak istediklerini dile getirdi. 

ÖCÜ DEĞİLİZ 

Büyük Şehir Belediyesi önünde konuma yapan Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Ayşe Çıraklı tepkisini şu sözlerle dile getirdi: 

“Seçimlerden önce mahallemiz ziyaret ediliyor fakat seçimden sonra unutuluyoruz. Vergimizi verip vatandaşlık görevimizi yerine getiriyoruz. Resmiyete uygun davranıyoruz. Amacımız kimseyi kırmak değiliz. Sadece bize söylenen vaatlerin yerine getirilmesini istiyoruz. Hocamın mahallemize tramvay yapılacağını dile getirdi lakin başka mahallelerde çalışmalara başlandığı halde biz unutulduk. Knetsel dönüşüm düşünüldüğü söylendi. Henüz bir çalışma yok. Cezalandırılıyoruz. Fevzi Çakmak denildiğinde kimse tanımıyor. Öcü gibi algılanıyoruz sanki. Var mı aramızda bir öcü. Şehre 5 kilometre uzak olan bir mahalle bu kadar yok sayılamaz. Bizim gibi birkaç mahalle var. Oyun çıkıp çıkmaması bizi ilgilendiremiyor. Biz bu konu üzerinden cezalandırılamayız. Vergimizi veriyoruz ve karşılığında hizmet bekliyoruz. Biz buraya bağcıyı dövemeye değil üzüm yemeye geldik ama her ikisi de mümkün olmuyor. Madem durum böyle hem üzüm yiyeceğiz hem bağcıyı döveceğiz.” diye konuştu. 

Konuşmanın ardından Büyük Şehir Belediyesi önüne siyah çelenk bırakıldı. 

 

 

Siyah Çelenk Yılmaz Büyükerşen Tepki
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi