Yürüyen Billboard: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Billboard Vermeyince…

AK Partili Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Büyükşehir Belediyesinden Billboard kiralayamayınca, gençlerden oluşan gönüller ile yürüyen billboard fikrini hayata geçirdi.

Yürüyen Billboard: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Billboard Vermeyince…
Yürüyen Billboard: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Billboard Vermeyince… Can Polat

Cumhur İttifakının Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, seçim çalışmaları için reklam kampanyası düzenledi ve bunu Eskişehir’in billboardlarında yayımlamak istedi. Fakat iddiasına göre mevcut belediye yönetiminden billboard kiralayamadığı için gençlerden oluşan gönüllüler grubu ile farklı bir çözüm buldu. Gençler yaklaşık 1 metre boyutunda ki billboardları çanta gibi sırtına takarak Eskişehir sokaklarında dolaşmaya başladı. Aynı zamanda broşür de dağıtan gençler vatandaşların ilgisini fazlasıyla çekmiş durumda. Yürüyen billboardları görenler hem şaşırıyor, hem de onlarla fotoğraf çektirmek istiyor.

Anadolu ajansı muhabirine açıklama yapan Burhan Sakallı Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin hiçbir alanda kendilerine billboard kiralamadıkları için böyle bir yöntem geliştirmek zorunda kaldıklarını anlattı.

Bu fikrin genç arkadaşlardan çıktığını ve çalışmayı da onların yürüttüğünü söyleyen Burhan Sakallı, projenin herkesin ilgisini çektiğini söylüyor. Açıklamada “Sanırım Eskişehir Büyükşehirde ki bütün billboardları kiralasalardı bu kadar etki yaratmazdı” diyen Sakallı bu özveriyi gösteren genç arkadaşlara da çok teşekkür ettiğini söyledi.

Yürüyen billboardlardan biri olan Emrullah Gezer, 23 yaşında ve bir üniversite öğrencisi. “Burhan Sakallı’yı eski Odunpazarı Belediye Başkanı olduğu dönemden tanıyoruz ve hizmetlerini biliyoruz. Gençliğe değer veren ve onu değerli kılan bir belediye başkanımız olsun istiyoruz” dedi.

eskişehir belediye seçimleri cumhur ittifakı
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar