Zeytinyağı tadım ve tanıtım faaliyetleri Eskişehir’de devam edecek

Aydın Ticaret Borsası 2015-2017 yılları arasında, İstanbul Ticaret Borsası, Ege Zeytin Zeytinyağı İhracatları Birliği, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi ortaklığında, Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinlikleri düzenledi. KOSGEB tarafından desteklenen proje de amaç ‘Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması’

Zeytinyağı tadım ve tanıtım faaliyetleri Eskişehir’de devam edecek
Zeytinyağı tadım ve tanıtım faaliyetleri Eskişehir’de devam edecek Handan Masina

Aydın Ticaret Borsası birçok zeytin ve zeytinyağı kuruluşları ortaklığında, KOSGEB’in desteklediği ‘Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması’ konulu projesi ile tadım etkinlikleri gerçekleştiriyor. İlk olarak 2015-2017 yılları arasında gerçekleştirilen Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinlikleri 24 aylık bir sürede 20 ilde başarı ile tamamlandı. 

İLK ETKİNLİK İSTANBUL’DA YAPILDI 

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Kondur, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ‘’ Aydın Ticaret Borsası olarak kaliteli zeytinyağı üretimi üzerinde oldukça hassasız. Bir önceki projede olumlu tepkiler aldık. Bir önceki tadım ve tanıtım etkinliğinde gidemediğimiz İstanbul, Eskişehir, Kastamonu, Kayseri, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Rize illerimizde aynı projeyi gerçekleştirmek istiyoruz. İlk etkinliğimizi Temmuz ayında İstanbul (Avrupa) Marmara Forum AVM’ de gerçekleştirdik. 

ZEYTİNYAĞININ KALİTESİ KONUŞULACAK 

Tadım ve tanıtım etkinliğinin ikincisi 29-30 Eylül tarihleri arasında Eskişehir Park AVM’ de gerçekleşecek. Tadım uzmanları kaliteli zeytinyağının nasıl ayırt edileceği, doğru zeytin yağının nasıl olması gerektiği, yanlış olan zeytinyağının nasıl fark edileceği, zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgi verecek.  

Eskişehir Park AVM Zeytinyağı Aydın Ticaret Borsası
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi