Yol sorma bahanesiyle hırsızlık! Turistleri uyku ilacıyla uyutup soydular

24022022-turistuykuilaci
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya ve İstanbul’da yol sorma bahanesiyle tanıştıkları turistlerin içeceklerine uyku ilacı katıp cep telefonu ve kredi kartlarını çalan, ardından da elde ettikleri paralarla kuyumculardan altın alan yabancı uyruklu 2 şüpheli, polisin operasyonuyla Muğla’da yakalandı. Tutuklanan şüphelilerin turistlere kurdukları tuzak ve çaldıkları paralarla kuyumcudan altın almaları ve bozdurma anları güvenlik kameralarına yansıdı.

İngiliz turiste hayatının şokunu yaşatan olay, 8 Şubat Salı günü gerçekleşti. Yabancı uyruklu M.K, yol sorma bahanesiyle İngiliz turistle tanıştı. Bir mekana giden ikiliden M.K, iddiaya göre İngiliz turistin içeceğine uyku ilacı karıştırarak bilincini kaybetmesini sağladı. Turiste ait cep telefonu ve kredi kartını alan şüpheli, Muratpaşa ilçesinde farklı tarihlerde çeşitli kuyumculardan yaklaşık 135 bin TL değerinde altın aldı. M.K, suç ortağı yabancı uyruklu H.H ile birlikte farklı kuyumcularda altınları bozdurup Muğla’nın Fethiye ilçesine kaçtı.

GÜVENLİK KAMERASI ELE VERDİ, OPERASYON DÜĞMESİNE BASILDI

İngiliz turistin ihbarı üzerine Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, olayın gerçekleştiği mekanlarda ve kuyumcularda güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Ekipler, şehir değiştiren şüphelilerin izini sürerek operasyonu başlattı. Muğla’da yakalan şüpheliler, Antalya’ya getirildi.

2 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Yapılan sorgulamada M.K’nin İstanbul’da aynı yöntemlerle 4 farklı turistin telefonlarını ve kredi kartlarını aldığı tespit edildi. İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“OLAN BİTEN HİÇBİR ŞEYİ HATIRLAMIYORUM”

Mağdur İngiliz turist ise polise verdiği ifadede bilinci kapandıktan kendine gelene kadar geçen sürede olan biten hiçbir şeyi hatırlamadığını söyledi. Öte yandan, M.K’nın İngiliz turistle bir mekandaki anları güvenlik kamerasına yansıdı.

İÇİP İÇMEDİĞİNİ KONTROL ETTİ

İngiliz turiste içeceğini içmesi konusunda telkinde bulunan şüphelinin ne kadar içtiğini de iyice kontrol ettiği görüntülere yansıdı. Görüntülerin devamında ise M.K ve H.H’ın turistlerden aldıkları cep telefonu ve kredi kartlarından elde ettikleri paralarla kuyumculardan altın almaları ve bozdurmaları yer aldı.

Bu Yazıya Tepki Ver