A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Türk Hava Yolları Arasındaki Uçak Tepkisi Tartışması

image_668bda6b26b89
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Tepkisi

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları, Türkiye Hava Yolları’na ABD’ye yapacakları 13 saatlik uçuş için ekonomi bölümünden yer ayrılmasına tepki gösterdi. Yıldız oyuncular, özel uçak tahsis edilmesine rağmen kendilerine ekonomi sınıfı yer verilmesine isyan etti.

Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan Açıklama

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın tepkilerinin ardından Türkiye Voleybol Federasyonu, konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Federasyon, Türkiye Hava Yolları yetkililerinin iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, takım kafilesinden hiç kimsenin kabin yükseltme hakkından faydalanmadığını ve sözleşme kapsamında herhangi bir maddi ödemenin bulunmadığını açıkladı.

Türkiye Hava Yolları’ndan Açıklama

Türkiye Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün ise yaşanan olayla ilgili olarak, voleybol federasyonuna sponsor olduklarını ve bilet temin ettiklerini belirtti. Üstün, federasyondan 3 gün önce gelen business class taleplerine cevap veremeyeceklerini ve her sponsorluğun kendi bütçesi olduğunu vurguladı. Ayrıca, voleybol federasyonundan herhangi bir kabin yükseltme talebi gelmediğini ifade etti.

Bu Yazıya Tepki Ver