ABD Başkanı Biden ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy Paris’te Buluştu

image_6663f90ecb070
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zelenskiy ve Biden, Savunma İmkanları ve Güvenlik Konularını Görüştü

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Volodimir Zelenskiy, Fransa’nın başkenti Paris’te ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi. İki lider, Ukrayna’nın savunma imkanları ile güvenlik alanında ikili anlaşma imzalanmasına yönelik hazırlık sürecini görüştü.

Zelenskiy, Rusya’daki Askeri Hedeflerin Vurulması Gerektiğini Savundu

Cephe hattındaki durumu detaylı bir şekilde ABD Başkanı Biden’e aktaran Zelenskiy, Ukrayna’nın günlük Rus saldırılarına karşı kendisini etkin bir şekilde savunabilmesi için Rusya’daki askeri hedefleri vurabilmesi gerektiğini savundu.

Biden, Ukrayna’ya 225 Milyon Dolarlık Ek Yardım Paketi Açıkladı

Biden, Ukrayna’ya desteklerini sürdüreceklerini belirterek, ABD Kongresi’nin Ukrayna için yardım kararından bu yana yenisi dahil olmak üzere 6 yardım paketinin açıklandığını aktardı. Bugün 225 milyon dolar değerinde ek bir paketi imzaladığını ifade eden Biden, ABD’nin Ukrayna’nın yanında olmaya devam edeceğini yineledi.

BM’den Harkiv Uyarısı

BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Joyce Msuya, mayısta Ukrayna’da 174 sivilin öldürüldüğünü, bunların yarısının Harkiv’de kaydedildiğini belirterek, “Son haftalarda alışveriş merkezleri, evler, eğitim tesisleri, ofisler, parklar ve kamu ulaşım araçları vuruldu.” dedi. Msuya, 24 Şubat 2022’den bu yana Ukrayna genelinde 600’ü çocuk 11 bin sivilin öldürüldüğünü, 21 binden fazla sivilin yaralandığını belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver