Antalya’da Gastroenterolog Doktoruna Yönelik Cinsel Saldırı İddiası

image_667695c71dc94
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

T.A. İsimli Kadın Doktordan Şikayetçi Oldu

Antalya’nın Kepez Devlet Hastanesi’nde uzman doktor olarak görev yapan Ahmet Taner Cantimur’a bağırsak ve mide rahatsızlıkları şikayetiyle muayene olan T.A., doktorun kendisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Çok Sayıda Hastaya Cinsel Saldırı İddiası

Savcılığın başlattığı soruşturma sonucunda Cantimur’un 2018’den itibaren F.K., S.U., D.B., D.D., T.A., F.D. ve N.S. gibi 7 kadın hastaya muayene esnasında cinsel saldırıda bulunduğu tespit edildi. Doktor, tutuklanarak mahkemeye sevk edildi.

İddianamede Nitelikli Cinsel Saldırı Suçlaması

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Cantimur’un, 7 kadın hastaya karşı ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan yargılanması talep edildi. Sanık, Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlandı.

Doktor Cantimur’un Savunması

Duruşmada savunma yapan Cantimur, suçlamaları reddederek, hastalarının çoğunun huzursuz bağırsak sendromu (İBS) yaşadığını ve özenle tedavi ettiğini belirtti. İBS hastalığının psikolojik bir rahatsızlık olduğunu ve muayene prosedürlerini detaylıca anlattı.

Mahkeme Heyeti Tanıkları Dinledi

Mahkeme heyeti, şikayetçilerin beyanlarını dinledikten sonra dosyadaki eksiklikleri gidermek ve tanıkları dinlemek için duruşmayı erteledi. Doktor Cantimur’un süren davası, cinsel saldırı iddialarıyla ilgili kamuoyunun dikkatle takip ettiği bir davaya dönüştü.

Bu Yazıya Tepki Ver