Beşiktaş Teknik Direktörü Serdar Topraktepe’den Sezon Değerlendirmesi

image_667eac5c38170
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Serdar Topraktepe’nin Hayalini Gerçekleştirdiği Sezon

Beşiktaş’ın teknik direktörü Serdar Topraktepe, geçen sezonu değerlendirdi. Topraktepe, siyah-beyazlı takımın başına bu sezon iki kez getirilmesinin ardından, “Oyuncuyken bana ‘İleride bu takımın teknik adamı olarak kupa alacaksın’ deseler hayal bile edemezdim.” ifadelerini kullandı. Genç teknik adam, takımın şampiyonluk hedefinden uzaklaştığı dönemde motivasyonun düştüğünü belirterek, “Oyuncularımızla kupa hedefimizi konuştuk. Camiamız çok istiyordu, sonunda da başardık.” şeklinde konuştu.

Ghezzal’ın Final İçin Gösterdiği Mücadele

Topraktepe, kupa finaline değinirken, “Trabzonspor öne geçtiği maçların 17 tanesinde 14 galibiyet almış olsa da vazgeçmeden oynadık. Ghezzal, finalde oynamak için Fransa’ya gidip iğne vuruldu. Bağlarında yırtık vardı. Nüksetme ihtimali olsa da, ‘Ne olursa olsun oynamak istiyorum’ dedi.” açıklamasında bulundu. Kendisinin ve takımının önde oynamasını vurgulayan Topraktepe, genç oyuncuların potansiyeline de değindi.

Semih Kılıçsoy’a Övgüler

Genç oyuncu Semih Kılıçsoy’a övgüler yağdıran Topraktepe, U-19 ile A Takım’ın aynı yerde idman yapmasının büyük avantaj olduğunu belirtti. “Taraftarlar genç oyuncuları oynatmamızı istiyor. Genç oyuncular bizim değerimiz.” diyen teknik adam, “Semih ceza sahası içine girdiği zaman affetmez. Semih saha içi bencilliğini geliştirirse inanılmaz bir noktaya yükselecek. Biz de bunu hem kendisi hem de Beşiktaş için istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver