Canlı Cerrahi Sempozyumu Bilkent Şehir Hastanesi’nde Başladı

image_666d77ff2f6c6
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilkent Şehir Hastanesi’nde 8. Kez Düzenlenen Canlı Cerrahi Sempozyumu Türk Oftalmoloji Derneği ile Başladı

Bu yıl 8’ncisi düzenlenen Canlı Cerrahi Sempozyumu, Bilkent Şehir Hastanesi’nde başladı. Türkiye’deki göz doktorlarını temsil eden Türk Oftalmoloji Derneği’nin hastane ile ulusal ve uluslararası katılımla düzenlediği sempozyumda, gözün farklı branşlarında son teknolojik yöntemlerin kullanıldığı operasyonlar düzenlenecek.

Operasyonlar Yüksek Çözünürlüklü Kameralar ile Canlı Yayınlanacak

Operasyonlar, ameliyathanelere kurulan yüksek çözünürlüklü kameralarla yurt içinden ve yurt dışından hekimler için canlı yayınlanacak. Bu sayede hem eğitim hem de hekimler arasında eş zamanlı bilgi paylaşımı sağlanacak.

70’e Yakın Ameliyat ve 120 Hekim Katılıyor

Türk Oftalmoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Huban Atilla, sempozyum kapsamında gözün 6 farklı alt branşında 70’e yakın ameliyatın gerçekleştirileceğini ve 120 hekimin bu operasyonlarda kullanılan teknikleri ameliyathanda tartışacağını belirtti.

Bilkent Şehir Hastanesi’nden Önemli Açıklamalar

Bilkent Şehir Hastanesi Genel Hastane Başhekimi Doç. Dr. Osman İnan, hastane işbirliğinde sempozyumun gerçekleştirilmesinden mutluluk duyduklarını vurgulayarak, “Bu organizasyonları kliniğimiz, hastanemiz ve ülkemiz adına çok önemsiyoruz.” dedi.

Ülkemizde Göz Cerrahisinde Dünya Standartları

Göz Hastalıkları Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Özlem Evren Kemer, sempozyumun hekimlerin eğitimi için önemli bir fırsat olduğuna dikkat çekerek, “Türk oftalmolojisinin dünya standartlarında teknikleri kullandığını ve hizmet sunduğunu” belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver