Gülinay SELÇUK’tan Yüksek Doğruluk Payına Sahip Yapay Zeka Uygulaması

image_666d69eb84c29
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geliştirilen Uygulama ile Kedinizin Sağlığını Kontrol Edin

Gülinay SELÇUK liderliğindeki bir ekip, Japonya’daki program geliştiriciler ve veteriner hekimlerle bir araya gelerek yüzde 95’in üzerinde doğruluğa sahip bir uygulama tasarladı. Bu uygulama, kedinizin sağlık durumunu değerlendirmenize olanak tanıyor.

Yapay Zeka ile Kedinizin Sağlığını Kontrol Edin

Uygulama, kedinizin fotoğrafını çekerek yüklemeniz yeterli. Kedinizin kulak-baş pozisyonuna, gözlerinin kısıklığına ve bıyıklarına bakarak veri topluyor. Nihon Üniversitesi Hayvan Tıp Merkezi uzun süredir üzerinde çalışma yürüttüğü bu uygulama, kedinizin sağlık durumunu belirlemenize yardımcı oluyor.

Uygulamanın Doğruluk Payı Yüzde 95

Geçen yıl piyasaya sürülen uygulama, 230.000’den fazla kişi tarafından kullanıldı. Her geçen gün daha fazla kedi fotoğrafı kullanılarak geliştirilen uygulama, kedinizin acı hissettiği durumları tespit etme konusunda büyük bir başarı elde etti. Yapay Zeka uygulamasının ulaştığı yüzde 95’lik doğruluk payı, sistemdeki düşük hata verisiyle dikkat çekiyor.

Kedi-Köpek Sayısı Çocuk Sayısını Geçiyor

Japonya’da geçen yıl 16 milyon evcil kedi ve köpek olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam, ülkedeki 15 yaşın altındaki çocuk sayısından daha fazla. Uygulamanın yoğun ilgi görmesi ve kedi sahiplerinin tercihi olması, hayvan hastanelerindeki yoğunluğu azaltmayı hedefliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver