İstanbul Havalimanı’nda “Skywalkers” Etkinliği Çalışanları Bir Araya Getirdi

image_66601e1ad8d86
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Havalimanı’nda Geleneksel Hale Gelen “Skywalkers” Etkinliği

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, bu yıl 5’incisini düzenlediği “Skywalkers” etkinliği ile çalışanları bir araya getirdi. Etkinlik, havalimanının otopark alanında gerçekleşti. İGA Üst Yöneticisi Selahattin Bilgen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, etkinliğin artık İGA çalışanları için geleneksel hale geldiğini belirtti.

İstanbul Havalimanı’nın Havacılıkta Hedefleri

Selahattin Bilgen, İstanbul Havalimanı’nın hava yolu şirketleri ile hedeflerini paylaşarak, “Bugün itibarıyla 106 hava yolu şirketiyle çalışıyoruz ve 2024 yılına kadar hedefimiz 110 hava yolunu aşmak. Özellikle Uzak Doğu, Hindistan, Japonya, Avrupa ve Amerika kıtasından hava yolu şirketleriyle görüşmelerimiz devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

İstanbul Havalimanı’nın Hedefi 85 Milyon Yolcu

İstanbul Havalimanı’nın Türkiye için stratejik bir sektör olduğunu vurgulayan Bilgen, “Geçtiğimiz yılı 76 milyon yolcu ile kapattık. Bu yıl hedefimiz 85 milyon yolcuyu geçmek. 2023 yılında ise Avrupa tarihinin rekorunu kırarak günde 266 bin yolcu taşıdık. Bu yıl Kurban Bayramı’nın etkisiyle bu rekorları geçme hedefimiz var.” şeklinde konuştu.

“Skywalkers” Etkinliği Kapsamında Neler Yapılıyor?

İGA’nın düzenlediği “Skywalkers” etkinliğinde panel, atölye çalışmaları, bilgi yarışmaları, sahne performansları ve konserler gibi birçok etkinlik bulunuyor. Çalışanlar, hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de motivasyonlarını arttırıyor. Etkinlik, yarın da devam edecek.

Bu Yazıya Tepki Ver