Mert Günok: “Türkiye’nin Avrupa Şampiyonası’ndaki Gururu”

image_668a88ee23590
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mert Günok’un EURO 2024 Hesabında Soruları Yanıtladığı Anlar

Kritik Kurtarışıyla Gündeme Gelen Mert Günok’un Şampiyonaya Hazırlık Süreci

Mert Günok, Avusturya maçının 90+5. dakikasında yaptığı kurtarışla çeyrek finale yükselen Türkiye’nin EURO 2024‘ün resmi hesabında soruları yanıtladı. 35 yaşındaki kaleci, iyi bir hazırlık süreci geçirdiklerini ve bunun sonuçlara yansıdığını belirtti. Portekiz maçında sakatlığı nedeniyle oynayamadığını üzüntüyle ifade etti. Avrupa Şampiyonası’nda ilk kez yer aldığını ve bu hedefi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Türk Taraftarların Desteklerinin Önemi

Mert Günok, Almanya’daki turnuvada Türk taraftarların desteğinin büyük önem taşıdığını vurgulayarak, “Burada ‘evimize oynuyoruz’ diyebilirim. Tribünlerin büyük çoğunluğunun bizim taraftarlarımız olduğunu gördük. Bize inanılmaz destek veriyorlar. Bu desteğin devam edeceğine inanıyorum.”

Ailede Sporcu Genler ve Hedefler

Mert Günok’un babası eski bir kaleci olup ailede sporculuk genlerinin olduğunu belirterek, “Babamın eski kaleci olması benim futbol kariyerime olumlu etki yaptı. Sporcu bir ailede büyüdüm. Kötü bir sakatlık yaşamama rağmen geri dönebildim. 4-5 sene daha üst seviyede oynamayı hedefliyorum.”

Penaltılara Kalma Tercihi ve Mental Hazırlık

Mert Günok, maçların penaltılara kalmamasını tercih ettiklerini belirterek, “Her takım maçı önceden bitirmek ister. Penaltılara kalındığında kaleciler ön plana çıkıyor. Bu yüzden mental ve pratik olarak çalışmalarımızı yapıyoruz. O anki şartlara ayak uydurmak çok önemli.”

Bu Yazıya Tepki Ver