Mobilya Sektöründe Çalışan Adam, Karşılıksız Aşk Acısını 1970’lerin Modasıyla Gideriyor

image_6668251984a0b
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aşk Acısı ve Nostaljik Tarz

Mobilya sektöründe çalışan Ali Memil, 6 yıl önce aşık olduğu kadından karşılık bulamayınca başka birisiyle de evlenmedi. Bu karşılıksız aşkın üzüntüsüyle hüzünlü müzikler dinlemeye başlayan Memil, daha sonra 1970’li yılların aşk dolu atmosferini yansıtan nostaljik kıyafetler giymeye başladı.

Nostaljik Tarzı ve İlgi Çekici Görünümü

İş dışında 1970’lerin modası İspanyol paça pantolon, renkli ve desenli uzun yaka gömlekler ile kösele ayakkabı tercih eden Memil, saçlarını da Ferdi Tayfur ve Orhan Gencebay’ın tarzına benzetti. Bu tarzıyla dikkat çeken Memil’i görenler sık sık fotoğraf çektiriyor.

Sevgi Acısının Tarza Yansıması

1970’li yılların modasına uygun giyinmeye başladığını belirten Memil, “İnsanlar çok beğeniyor. ‘Abi Orhan Gencebay gibisin’, ‘Abi Ferdi’ye benziyorsun’, ‘Bu ne karizma’ gibi yorumlar alıyorum. Ancak bu tarzı benimseyişim, başkalarının beğenisi için değil. Başka birine duyduğu yoğun sevginin verdiği acıyı atmak için. Birini çok sevmiştim, her şeyimi verecek kadar, feda edecek kadar sevmiştim. Ama olmayınca bunu dışarıya yansıtmam gerekiyordu, böylece kafamı dağıttım” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver