Şarkıcı Bengü, Van Kültür Yolu Festivali’nde Sahne Aldı

image_668919e55af58
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bengü, Van’daki İlk Konserini Verdi

Şarkıcı Bengü, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen “Van Kültür Yolu Festivali” kapsamında, Van’da ilk kez sahne aldı. Atatürk Kültür Parkı’nda gerçekleşen konserde hayranlarıyla buluşan Bengü, eserlerini seslendirerek Vanlı hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Bengü’den Teşekkür ve Memnuniyet İfadeleri

Van’da konser vermekten duyduğu mutluluğu dile getiren Bengü, “Uzun zamandır hiç bu kadar heyecanlanmamıştım, kalbim duracak gibi oldu. Van’a hep gelmek istedim ama kısmet olmadı. Böyle güzel bir festival düzenleyen Kültür ve Turizm Bakanlığımıza teşekkür ederim. Festival inanılmaz güzel ve kalabalığın enerjisini hissedebiliyorum. Çok güzelsiniz” dedi.

Sosyal Medyada Gündem Olan Anlar

Konser sırasında hayranlarıyla birlikte şarkılarına eşlik eden Bengü, konser sonunda sözlerini “Ne mutlu Türk’üm diyene” diyerek noktaladı. Ancak seyircilerin tepkisiyle karşılaşan Bengü, plastik şişelerin fırlatıldığı anlar sosyal medyada gündem oldu. Bengü ve bakanlık henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, yaşananlar geniş yankı uyandırdı.

Yenilik Partisi Liderinden Tepki

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, olaya sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Yılmaz, şunları kaydetti: “Şarkıcı Bengü Van’daki konserini ‘Ne Mutlu Türküm Diyene!’ sözleriyle bitirince oradaki bir grup terbiyesiz pet şişesi atıyor! Bu olayı Kürtlere mal etmek, PKK’nın veya bu zihniyetteki çevrelerin istediği aşağılık bir algıdır. Hiçbir Kürt, bu söze tepki vermez! Van’ı terörize eden PKK artıkları bu davranışıyla Van’ımıza en büyük imaj zararı vermiştir.”

Bu Yazıya Tepki Ver