Akaryakıtta tavan fiyatlara zam

Akaryakıtta tavan fiyatlara zam
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tavan fiyat uygulamasının geçerli olduğu akaryakıt sektöründe benzin ve motorin fiyatları, bazı illerde 3 kuruşa kadar artırılırken bazı illerde ise sabit bırakıldı. Yeni fiyat listesi EPDK’nın internet sitesinden yayımlandı.

Akaryakıtta tavan fiyat uygulamasına geçen Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen rakamlara bugünden itibaren zam geldi.

Bazı illerde benzinin litre fiyatına 3 kuruşa kadar zam gelirken bazı illerde ise değişiklik yapılmadı. Aynı şekilde motorinin litre fiyatına gelen zam da bazı illerde 3 kuruşu buldu.

Ankara, İstanbul ve İzmir ’de fiyatlar

Uygulamanın başladığı 18 Mart ’ta İstanbul Anadolu yakasında benzinin litresi için belirlene 7.08 TL ’lik fiyat bugünden itibaren 7.09 TL ’ye çıktı. Motorinin litre fiyatı ise 6.44 TL ’den 6.45 TL ’ye çıktı. Avrupa yakasında ise benzin ve motorin fiyatları değişmedi.

İzmir ’de benzin ve motorin fiyatlarında bir değişiklik olmadı. Benzinin litresi 18 Mart ’ta açıklandığı gibi 7.16 TL ’den satılırken, motorinin litresi de 6.52 TL ’den satılıyor.

Ankara ’da ise benzin ve motorinin litresine 2 kuruş zam yapıldı. Benzin fiyatları Ankara ’da 7.13 TL ’den 7.15 TL ’ye, motorin fiyatları ise 6.49 TL ’den 6.51 TL ’ye çıkarıldı.

81 ilin bugünden itibaren geçerli olan güncel fiyat listesi EPDK ’nın internet sitesinden yayımlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir