Bakan Kacır, Sivas’ta Milli Teknoloji Hamlesi Vizyonunu Paylaştı

image_666564536dd29
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sivas’a Yeni Eserler Kazandırmanın Mutluluğu

Bakan Kacır, Sivas’ta TEZMAKSAN Robot Teknolojileri Hacı Mustafa Aydoğdu Üretim Merkezi’nin açılışında tarihi İpek Yolu güzergahında yer alan kadim şehir Sivas’a yakışacak yeni eserler kazandırmanın mutluluğunu ifade etti.

Sivas’ın Tarihi ve Değerleri

Kacır, Sivas’ın tarih boyunca ülkemize yön veren kıymetli insanları yetiştirdiğini vurgulayarak, Cumhuriyetimizin temellerinin burada atıldığını belirtti.

Milli Teknoloji Hamlesi ve Üretim

Bakan Kacır, milli teknoloji hamlesi vizyonu doğrultusunda ülkenin teknoloji üretme kabiliyetini güçlendirdiklerini ve katma değerli üretimi odağına aldıklarını söyledi. Ülkenin savunma ve havacılık sanayisinde kritik platformları üretebildiğini ve bu alanda dışa bağımlılığı azalttıklarını aktardı.

Endüstriyel Robot Teknolojilerinde Yatırımlar

Kacır, endüstriyel robot teknolojilerinde 72 yatırımın önünü açtıklarını ve ülkenin yüksek teknoloji alanlarında rekabetçi ürün ve hizmetler sunmasını desteklediklerini belirtti. Ayrıca, yapay zeka, makine öğrenimi gibi alanlarda Ar-Ge çalışmalarını teşvik ettiklerini dile getirdi.

Sivas’ın Sanayi ve Teknoloji Odaklı Gelişimi

Bakan Kacır, son 22 yılda Sivas’a 900 yeni veya ilave yatırım için teşvik belgesi düzenlediklerini ve 26 bin 300 kişilik nitelikli istihdamın önünü açtıklarını açıkladı. Ayrıca, organize sanayi bölgelerinin sayısını artırdıklarını ve buralardaki istihdamı güçlendirdiklerini ifade etti.

Bu Yazıya Tepki Ver