Erdoğan Seçim Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Screenshot_4
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamçeşme Mahallesi Marmara Caddesi’nde, Pendik Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pendik’te katıldığı toplu açılış törenindeki konuşmasına ramazan ayını tebrik ederek başladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Erdoğan, yaralılara acil şifa dileğinde bulundu.

Deprem bölgesinde şu anda enkazın kaldırıldığını, en yakın zamanda konutları bitirerek hak edenlere teslim etme gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Erdoğan, “Buradan, afetle mücadele eden vatandaşlarımızla birlikte ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı savunan Filistinli kardeşlerimize de dua ediyoruz. Buradan bir damla suya, bir kuru ekmeğe muhtaç bir şekilde ramazanı geçiren Yemenli kardeşlerimize dua ediyoruz. Buradan her türlü ayrımcılığa ve baskıya rağmen inançlarına sahip çıkan gurbetçilerimize dua ediyorum.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Kıbleyi bilmeyenler seccadeye ayakkabıyla basar ama bunlara asıl kıblenin neresi olduğunu, 14 Mayıs’ta siz bildireceksiniz. Kardeşlerim bizim derdimiz var. Fakat istismarla bu yollarda dolaşanlar bilmezler ki 14 Mayıs’ta gereken dersi benim milletim verecektir. Kalbi bizimle çarpan tüm gönül dostlarımıza dua ediyoruz.

Pendik’te bulunmanın bahtiyarlığı içindeyim. Biz İstanbul’u bir başka seviyoruz. Pendik bize sahip çıkan daima bizi bağrına basan bir ilçemiz. 4 milyar lirayı aşan tüm bu eserlerin Pendik’e hayırlı olmasını diliyorum.

Pendik’te kentsel dönüşüm

Pendik’te, Orta ve Dumlupınar mahalleleri kentsel dönüşüm projesini 142 bin 600 metrekare alanda hayata geçiriyoruz. 1316 hak sahibi vatandaşımızla anlaştık.

Türkiye büyüsün, Türkiye güçlensin diye ter döküyoruz. Bugüne kadar ne yaptıysak sizler için yaptık. Sizin onay vermerdiğiniz bizi size mahcup edecek hiçbir adım atmadık. 1994 yılından bu yana karnemiz ortadadır. Bay Bay Kemal’in ne olduğunu biliyorsunuz. Bu kardeşiniz İBB’ye belediye başkanı olduğu zaman çöpleri temizleyip pırıl pırıl hale getirmedik mi?

“Yarın bakalım listelerinden kimler çıkacak”

6’lı masa dediler, 7’li masa dediler hala anlaşamadılar. Yarın bakalım listelerinden kimler çıkacak. Biz milletimizden aldığımız güçle eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda, tarımda, dış politikada dünyaya mesajımızı verdik mi? Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda dünyaya mesajımızı verdik mi? Tam BM’nin karşısına Türkevini diktik mi? 32 kat oraya Türkevini diktik. Lafla peynir gemisi yürümüyor. İcraat, icraat…

6100 km bölünmüş yol vardı şimdi 28 bin kilometre ulaşımda yollarımız var. Bu modern Türkiye’nin durumu. 26-27 tane havalimanı vardı şimdi 57 havalimanımız var. Türkiye’nin neresine gidersen git uçakla gidiyorsun. Bunları biz yaptık, yaparsa AK Parti yapar dendi ve yaptık.

Şehir hastanelerini yaptık mı? Çam ve Sakura Hastanesi’ni yaptık COVID-19 döneminde. Atatürk Havalimanı’nda 3 ayda Murat Dilmener Şehir Hastanesi’ni yaptık. Sancaktepe’de de aynı projeyi yaptık. Bütün sağlık donanımlarını oluşturduk. Bu İstanbul’a yetmez dedik, Göztepe’de, Pendik’te yaptık. Benim vatandaşım sağlıkta sorun yaşamasın dedik.

Çeyrek asrı geçen süreçte ülkemize kazandırdıklarımız ortada. Elbette yapmak isteyip de yapamadıklarımız da oldu. Ama gayretlerimize, emeklerimize İstanbul şahittir. Ülkemiz için verdiğimiz mücadeleye 85 milyonun tamamı şahittir. Eser ve hizmet siyasetimizi sürdürüyoruz.

Bu Yazıya Tepki Ver