Passolig, Tuzlaspor’un Taraftar Sayısı ve Bilet Gelirlerini Açıkladı

Screenshot_12
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin spor sektöründeki öncü firmalarından Passolig, Tuzlaspor’un seyirci sayısı ve bilet geliri hakkında açıklamalarda bulundu. Passolig, Türkiye Futbol Federasyonu ve Tuzlaspor Kulübü ile ilgili önemli bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

Passolig tarafından yapılan açıklamada, “Son günlerde gündemi meşgul eden iddialar ile ilgili toplumu bilgilendirmek adına; Türkiye Futbol Federasyonu ve Tuzlaspor Kulübü ile ilgili tüm bilgileri kamuoyuyla da paylaşmak isteriz.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında ise şunlar belirtildi:

“Karşılaşmaların gişe gelirleriyle ilgili süreçte her maç sonrasında satılan bilet adedi, bilet hasılatı ve toplamda maça giriş sayısını belirten bir rapor tarafımızdan hazırlanarak ev sahibi kulüp ile paylaşılır. Raporla birlikte ev sahibi kulüp, hasılat tutarı kadar tarafımıza fatura keser ve kesilen fatura sonrası ilgili hasılat tutarı kulübün hesabına ödenir. Tüm maçlarla ilgili bilet satış rakamlarına Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kulüpten ulaşılabilir.”

Passolig tarafından paylaşılan verilere göre, Tuzlaspor’un bu sezon Sancaktepe 15 Temmuz Stadı’nda oynadığı karşılaşmaların toplam seyirci ve hasılat bilgileri şu şekildedir:

  1. Hafta – Tuzlaspor-Ahlatcı Çorum FK: 406 seyirci, 35 bin 93 lira hasılat
  2. Hafta – Tuzlaspor-Adanaspor: 69 seyirci, 7350 lira hasılat
  3. Hafta – Tuzlaspor-ASTOR Enerji Şanlıurfaspor: 78 seyirci, 13 bin 140 lira hasılat
  4. Hafta – Tuzlaspor-Kocaelispor: 7 seyirci, 35 bin lira hasılat
  5. Hafta – Tuzlaspor-Erzurumspor FK: 2 seyirci, 8 bin lira hasılat

Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur – Tuzlaspor-Güneş Holding Çankayaspor: 5 seyirci, 404 lira hasılat

Bu verilere göre, Tuzlaspor’un bu sezon 6 maçta 567 seyirciden toplamda 98 bin 987 lira hasılat elde ettiği açıklanmıştır. Beşiktaş’ın futbol sezonu performansı hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi kaynaklara başvurabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver