ŞIK VE ZAMANSIZ NUDE KOLEKSİYONLARI İLE SİZ DE BABANIZA GÜZEL BİR SÜRPRİZ YAPABİLİRSİNİZ

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesini uluslararası tasarımcıların koleksiyonlarıyla buluşturan Nude, işlevsellikle şıklığı birleştiren birbirinden özel koleksiyonlarıyla her zevke hitap eden hediye alternatifleri sunuyor. Siz de Babalar Günü’nde babanıza unutulmaz bir hediye seçmek isterseniz www.nudeglass.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Nude İkon koleksiyonunun kahramanı Batman

Nude İkon koleksiyonu, süper kahraman filmlerini seven babalara verilebilecek en özel hediye seçeneğini sunuyor. Popüler kültürün ikonik çizgi kahramanlarından Batman’in 80. yıldönümünü kutlamak amacıyla özel olarak üretilen büst, NUDE’un özgün yalınlık anlayışının bir göstergesi olarak kendini benzerlerinden hemen ayırıyor. İkonik kahramanın karakteristik özelliklerini yansıtarak özenle tasarlanan ürün, bulunduğu her yaşam alanına sofistike bir hava katıyor.

Elegan ve sofistike Nude Stem Zero koleksiyonu

Global tasarım markası Nude, şarap ve şampanya kadehlerinden oluşan yalın, elegan ve sofistike koleksiyonu Stem Zero’da üstün cam teknolojisi ile tasarım zekasını yüksek bir seviyede buluşturuyor. Hafifliği ve inceliği ile fark yaratan Stem Zero, tüm dikkatleri hisler üzerine odaklarken tasarımı ile dokunma, tatma ve koklama duyularının etkisini ve vurgusunu artırıyor. Şişecam tarafından geliştirilen özel “Ion Shielding” teknolojisi ile klasmanındaki diğer el yapımı kadehlere göre iki kat daha dayanıklı ve esnek bir yapı kazanan kadehler, babanız için şık bir hediye alternatifi olarak öne çıkıyor.

Zamanın değerini sembolize eden Nude Memento Mori koleksiyonu

Yüzyıllar içinde edebiyatı, sahne sanatlarını ve plastik sanatları çeşitli biçimlerde etkileyen Memento Mori felsefesine sadık kalınarak tasarlanan Nude Memento Mori koleksiyonu, babalarla birlikte geçirilen zamanın değerine vurgu yapıyor. “Yaşam ve ölüm” paradoksuna simgesel bir gönderme yapan koleksiyondaki Ali Bakova tasarımları; siyah, şeffaf ve opak beyaz renklerin yanı sıra zümrüt yeşili, yakut kırmızısı, bakır ve gümüş renklerde objelerden oluşuyor. Erdem Akan ise formu yan kullanarak yaptığı tasarımlarla hem kullanışlı parçalar yaratıyor hem de bu özel koleksiyona cesur bir yaklaşım getiriyor.

Ferahlık veren Nude Chill koleksiyonu

Form ve işlevi bir araya getirerek çağdaş ve minimal bir siluet ortaya çıkaran Nude Chill koleksiyonu, birbiriyle uyumlu karaf, bardak ve soğuk tutma görevi gören mermer tabandan oluşuyor.Chill koleksiyonunun karaf ve viski/şarap bardağı, üzerine yerleştikleri ve ayrılarak öncesinde buzdolabında soğutulabilen mermer tabanları sayesinde, içkileri uzun süre soğuk tutabiliyor. Nude Tasarım Ekibinden Hazal Balasar’ın tasarladığı, 2017 yılında IF ve Red Dot tasarım ödüllerine layık görülen koleksiyon, babanız için şık bir hediye alternatifi olabilir.

Maskulen zarafeti ile Nude Shade koleksiyonu

Tasarım dünyasına asi bir dokunuş getiren Nude Design Team tasarımı Shade Koleksiyonu, kurukafa motifiyle süslenen viski şişesi, viski bardağı, kül tablası ve iki farklı kokteyl bardağını kapsıyor. Maskulen zarafeti ile öne çıkan koleksiyonda, yalınlığın yeni hali güçlü bir etki yaratıyor. Babalar Günü için eşsiz bir hediye alternatifi olarak Shade koleksiyonunu tercih edebilirsiniz.

Sade şıklığı ile Nude Arch koleksiyonu

Sade şıklığının yanı sıra tabanındaki zarif kıvrımı ile dikkat çeken Arch koleksiyonu, modern ve geleneksel tarzı bir araya getirerek tasarım severlerin yıldız parçası olarak öne çıkıyor. Viski şişesi, ikili viski bardağı seti ve kaseden oluşan koleksiyonda geleneksel cam kullanımı eğlenceli bir tarzla harmanlanıyor. Cam üfleme tekniğiyle estetik kıvrımlar verilen ve ışığı yansıtan tasarımı ile dikkat çeken Arch koleksiyonu, babanız için mükemmel bir hediye alternatifi olabilir.

Malt tutkunu babalar için ideal Nude Alba koleksiyonu

Viskinin ana vatanına saygı duruşu niteliği taşıyan “Alba” Galce’de İskoçya anlamına geliyor. El işçiliğiyle üretilen Joe Doucet Tasarımı Alba koleksiyonu gittikçe tabana yayılan kareli deseniyle öne çıkıyor. Ağır bir tabana sahip olan bardak, ağız kısmına doğru hafifçe incelerek içkinin naif aromasını dikkatlice içine hapsediyor. Siz de Babalar Günü’nde babanızı Alba koleksiyonu ile şımartabilirsiniz.

Özgün tasarımı ile Nude Wayne koleksiyonu

Nude tasarım ekibinden Umut Karaca’nın tasarımı Wayne koleksiyonu, camın estetik görünümünü ve parlaklığını ön plana çıkaran, her bir parçası şık bir elbisenin pililerine benzeyen dikey damlalara sahip bardaklardan oluşuyor. Bardakların birbirinden incelikle ayrışan alt ve üst kısımları, rastlantısal kesimleri zenginleştiriyor ve camın üzerindeki yansımaların görünümünü artırıyor. Camın altında yer alan yatay kanallar ise ürünün parlaklığını derinleştirerek ona ayrı bir zarafet katıyor. Nude Wayne koleksiyonu, tasarım tutkunu babalar için ideal.

Eğlenceli tarzı ile Nude Hepburn koleksiyonu

İlk olarak 2017’de Host Fuarı’nda tanıtılan ve Brad Ascolon tarafından “Golden Age”ten ilham alınarak Nude için tasarlanan Hepburn koleksiyonu, dönemin karakteristik özelliklerini yansıtıyor. Interior Design Dergisi tarafından “Yılın En İyisi” ödülü ve EDIDA Uluslararası Tasarım Ödülleri 2018 yılı Masaüstü Kategorisi birinciliği gibi toplam 6 ödülün sahibi olan koleksiyon, kusursuz bir şıklığa sahip. Metal aksesuarlı karıştırıcı, aksesuarlı kısa ve uzun kokteyl bardakları, metal aksesuarlı shaker ve kup kadehlerinden oluşan Hepburn koleksiyonu, Ascalon’un yalın, işlevsel ve dengeli estetik anlayışını gözler önüne seriyor. Babanızın miksoloji deneyimine renk katmak isterseniz Hepburn koleksiyonu mükemmel bir seçim olabilir.

Dayanıklılığı ile öne çıkan Nude Altruist Puro Küllüğü

Nude Design Team tarafından tasarlanan Altruist Puro Küllüğü, zarifliği ve dayanıklılığı ile dikkat çekiyor. Yuvarlak hatlara sahip tasarım, birbirine bakan iki ayrı oluğu ile aynı anda birkaç kişinin kullanmına olanak sağlıyor. Eğer babanıza işlevsel bir hediye sunmak isterseniz el imalatı Altruist Puro Küllüğünü tercih edebilirsiniz.

Ustalık eseri Nude O2 Karaf

Tasarım dünyasında isminden sıkça söz ettiren Amerikalı tasarımcı Joe Doucet’in imzasını taşıyan Nude O2 Şarap Karafı, şıklığıyla göz dolduruyor. Tasarımın zarif boğaz kısmı ve geniş taban üzerindeki bombeli detayları özgün bir tarzı yaratıyor. Eğer babanız derinliği olan karakteristik tasarımlardan hoşlanıyırsa, O2 karaf ile ona güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Camın en yalın hali: ‘Nude’

Dünyanın üçüncü en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu’nun global tasarım markası Nude, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösterdi ve büyük beğeni topladı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan Nude; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor.

Her koleksiyonunda cam teknolojisi ve işçiliğindeki hünerle tasarım yetkinliğini birleştiren Nude markası, kullanıcıların tutku ve zevklerini en estetik biçimde yansıtan, duyumlarını artıran yaratıcı koleksiyonlar içeriyor. German Design, Red Dot, Wallpaper Design ve IF Design gibi dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarında ödülleri bulunan Nude, ödüllü koleksiyon sayısını 36’ya yükseltti.

Nude tasarımları Milano ve Türkiye’de Paşabahçe Mağazaları’nda satılıyor. Global ölçekte ise Bergdorf Goodman, WallpaperSTORE*, The Conran Shop Paris ve London, La Rinascente Milan, MOMA (Francisco, New York, Tokyo), Lane Crowford Hong Kong, Printemps Paris satış noktaları arasında yer alıyor. nudeglass.com ile de dünyanın yüz yirmi ülkesine satış yapılıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir