ATP, 2021 Üçüncü Dönem Finansal Raporlarını Açıkladı

1636352527_1624429956_mit_Cinali1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (ATP) 2021 üçüncü çeyrek sonuçlarını yayınladı.  Şirket dokuz aylık dönemi 156.5 Milyon TL Ciro ve 51.7 Milyon TL Kapsamlı Gelir ile tamamladı. Dönem Karı 45.6 Milyon TL olarak gerçekleşti.

 

Sonuçları değerlendiren ATP Genel Müdürü Ümit Cinali, “Yılın ilk 9 ayında Ana Ortaklık Karlılığını geçen yılın aynı dönemine göre %28 oranında arttırarak 44.4 Milyon TL’ye ulaştırdık. Karlılık hedeflerimizin üstünde bir performans sergiledik” dedi. “3. Çeyrek, Haziran 2021’de gerçekleşen halka arzımızdan sonraki ilk üç aylık dönem oldu. Geçen yıla oranla, 3. Çeyrek Net Dönem Karı %127 artış göstererek 18.0 Milyon TL olarak gerçekleşti. Nakit-özkaynak dengesini koruyarak, yatırımlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Odaklandığımız teknoloji pazarlarındaki global ve lokal gelişmeler de iş planlarımızı desteklemekte. Güçlü finansal yapımızın ve ArGe yatırımları ile oluşturduğumuz çözümlerin başarılarımızın sürekliliğini sağlayacağına ve yatırımcılar açısından çekici sonuçlar üreteceğine inanıyoruz.”

 

ATP Hakkında:

1997 yılında kurulan ATP, şirketlerin kritik işlemlerine kurumsal yazılım ve altyapı çözümleri sağlayan bir teknoloji şirketidir. Ata Holding bünyesinde yer alan ve halka açık bir şirket olan ATP’nin, Tradesoft, Zenia ve ATP Digital markaları farklı sektörlere hizmet vermektedir. Tradesoft, sermaye piyasaları ve finans sektörü için kapsamlı yazılım platformları geliştirmektedir; Borsa İstanbul işlem hacminin rakip sistemler arasındaki en büyük payına sahiptir. Zenia’nın hızlı servis restoran zincirlerine özel Hero yazılımları, küresel markalarda 2.600’den fazla restoranda kullanılmaktadır. ATP Digital, ürünleri ve yazılım hizmetleri ile orta ve büyük ölçekte şirketlerin dijital dönüşüm projelerini desteklemektedir. Türkiye, Çin ve EMEA Bölgesinde 450’nin üzerinde müşterisi bulunan ATP, 2020 senesinde TS China şirketinin %51’ini satın alarak Çin ve Asya Pasifik pazarlarına  adım atmıştır. ArGe yatırımları ve hizmet verdiği sektörlerde yenilikleriyle öne çıkan ATP ArGe Merkezi, yürüttüğü yapay zeka, büyük veri, makine öğrenimi ve derin öğrenme çalışmaları ile kurumların değişim risklerini yönetmelerine ve fırsatlara dönüştürmelerine destek olmaktadır.

 

Bu Yazıya Tepki Ver