Lezita yenilikçi ürünlerini Anuga’da dünya ile buluşturdu

1634716297_Soldan_sa__a_Emre_Bahtiyar_Erhan_G__r_Mesut_Erg__l_At__lgan_Demir_Erhan_Acar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en sevilen piliç eti markalarından Lezita, tüketicileri tarafından büyük ilgi gören yenilikçi ve besleyici ürünlerini Anuga Fuarı’nda dünya ile buluşturdu. Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, “Uluslararası bir marka olarak tüm dünyaya yayılmak en büyük hedefimiz. Anuga’nın, yurtdışı satış ağımızı genişletme ve dünya markası olma hedefimize katkısı büyük” dedi.  

 

Lezita, sıradışı sofralar için geliştirdiği yenilikçi ürünlerini yiyecek ve içecek endüstrisinin önde gelen küresel ticaret fuarı Anuga’da dünya devleri ile buluşturdu. Lezita, 9-13 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen fuarda açtığı stantta; tüketici talebini dikkate alarak geliştirdiği ve özellikle pandemi döneminde büyük ilgi gören besleyici ve pratik lezzetlerini dünya ile tanıştırdı. Lezita’nın dünyada da çok sevildiğini belirten Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, “2020 yılında ihracatımızı 2019 yılına göre yüzde 30 arttırdık. Ürünlerimizi 50’den fazla ülkeye gönderiyoruz. Ana pazarlarımız arasında; Körfez Ülkeleri, Irak, Balkan Ülkeleri, Japonya, Batı Afrika, Fas, Mauritus ve Ürdün yer alıyor. 2021 yılında ihracat kanalında markalaşma yönündeki adımlarla büyüyoruz. Önümüzdeki dönemde Çin ve Birleşik Krallık pazarlarına girmeyi planlıyoruz. Uluslararası bir marka olarak tüm dünyaya yayılmak en büyük hedefimiz” diye konuştu.

 

Türkiye’nin piliç ihracatı 2021 Ocak-Ağustos döneminde bir önceki yılın ilk 8 ayına göre %16 artarken, Lezita’nın söz konusu dönemde %73 artışa ulaştığını kaydeden Mesut Ergül, “Malatya’daki tesisimizin de bize kazandırdığı ivme sayesinde ihracatımız artmaya devam ediyor. Türkiye’den gerçekleştirilen toplam piliç eti ihracatının %5,4’ünü Lezita olarak biz gerçekleştiriyoruz. Türkiye’den gerçekleştirilen toplam şarküteri ihracatının %17,8’i, toplam pratik ürün ihracatının ise %65’i Lezita’ya ait. 2020 yılında ihracatta 37 milyon dolarlık ciro elde ettik. 2021’de bu rakamı iki kata yakın artışla 70 milyon dolara ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

 

“Anuga’nın dünya markası olma hedefimize katkısı büyük”

Ürün geliştirirken dünyadaki en yeni trendleri ve tüketici ihtiyaçlarını yakından takip ettiklerini dile getiren Mesut Ergül, “Yenilikçi ürün geliştirmede her zaman en üst noktayı hedefliyoruz. Lezita olarak salgınla birlikte, tüketici tercih ve alışkanlıklarında oluşan değişime hızla adapte olma başarısı gösterdik. Bu dönemde ev dışı tüketim kanalları olan; otel, restoran, cafe ve okul kantinlerindeki tüketimin, market kanalına kaydığını gördük. Tüketicilerimizden ilham alarak geliştirdiğimiz hayatı kolaylaştıran ürünlerle yenilikçi ürün geliştirmedeki liderliğimizi yeni dönemde de sürdürüyoruz. Yeni ürünlerimizi, tüketicilerin restoranlarda yemeye alışık olduğu lezzetlere evlerinde daha pratik ve ekonomik bir şekilde ulaşabilmeleri amacıyla geliştiriyoruz. Yenilikçi ürün protföyümüz Çıtır Kova, Izgara Dilimli Fileto ve İçli Tavuk ürünlerine kadar farklı beğeni ve damak zevkine hitap eden pek çok seçeneğe sahip. Bu lezzetleri Anuga aracılığıyla dünyanın beğenisine sunuyoruz. Anuga’nın, yurtdışı satış ağımızı genişletme ve dünya markası olma hedefimize katkısı büyük” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Tepki Ver