Trump’ın ruhani danışmanından seçim ayini: Zaferin sesini duyuyorum

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD seçimlerinde oy sayımı hala sürerken Başkan Donald Trump‘ın ruhani danışmanı Paula White-Cain, Trump’a destek için Florida eyaletinde ayin düzenledi.

“ZAFERİN SESİNİ DUYUYORUM”

Paula White-Cain duasında özellikle, “Trump’tan seçimi çalmaya çalışan şeytani konfederasyonları” hedef aldı. Çarşamba akşamı yapılan dini törende çekilen bir video da sosyal medyada çokça paylaşıldı. Paula White-Cain duasında, “Zaferin sesini duyuyorum” dedi.

PAULA WHİTE-CAİN KİMDİR?

Evanjelist din insanı Paula White-Cain, Beyaz Saray’ın İnanç ve Fırsat Girişimi’nin başına getirilmişti. White-Cain’in bu göreve getirilmesi, Kilise ile devletin ayrılığına aykırı olduğunu savunanların tepkisiyle karşılanmıştı.

Donald Trump’ın yönetiminde Evanjelik Danışma Kurulu Başkanı olarak atanan White-Cain, 20 Ocak 2017’de Trump’ın göreve başlama töreninde de ayin düzenlemiş ve bir başkanın yemin töreninde ayin düzenleyen ilk kadın olmuştu.

White-Cain, Trump’ın 2017’de Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını desteklemişti. Daha önce de Trump’ın siyasi muhaliflerinin “büyücülükle uğraştığını” iddia eden White-Cain; Cindy Jacobs, Dave Kabul ve Dutch Sheets gibi din insanlarıyla birlikte Tek Sesli Dua Hareketi adında bir hareket başlatmış ve “Trump’ı büyüden korumak için” dua etmişti.

Trump'ın ruhani danışmanından seçim ayini: Zaferin sesini duyuyorum BBC

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir