Şebeke Optimizasyonu

sebeke-optimizasyonu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tedarik zinciri şebekeleri kompleks yapılardır – çok sayıda tedarikçi ve müşteri noktası ile aralarında çok sayıda farklı akıştan oluşurlar. Böyle bir şebekenin optimizasyonu, yapının daha iyi anlaşılmasını, etkin yönetim için yeniden düzenlenmesini ve başka türlü açığa çıkarılması mümkün olmayan büyük maliyet tasarrufları sağlar.

Bir şirketin lojistik şebeke tasarımı, tüm tesislerinin konumu ve bu konumlar arasındaki tüm ilişkileri içerir. Tesis darken sadece şirketin fabrikaları ve depoları anlaşılmamalı, tedarikçiler ve müşterilerin konumları, hatta lojistik hizmet sağlayıcıların tesisleri dahi bu şebekenin parçalarıdır. Tüm bu düğüm noktaları bir birine farklı nakliye şekilleri ile bağlıdırlar.

İdeal bakış açısıyla lojitik şebekeler bir bütün olarak optimize edilirler. Ancak lojistik şebeke tasarımının sadece bir kısmına odaklanmak da fayda sağlar; örneğin sadece müşterilere yapılan veya fabrikalar ile depolar arası veya sadece tedarikçilerden fabriklara olan akışlar kendi başlarına incelenebilir. Genellikle şu sorular cevaplanır;

  • Yeni müşteri grupları veya yeni ihracat pazarlarını içine alacak şekilde dağıtım şebekemizin tasarımı nasıl daha iyi hale getirilir ?
  • Üretim ayak-izi’mizi nasıl optimize ederiz, hangi ürünü hangi kapasite bir üretim hattı ile hangi tesiste üretmeliyiz ?
  • Satınalma şebekemizin optimum maliyet ile malzeme tedarik güvenliğini sağladığından nasıl emin olabiliriz ?

Dijitalis, keşmekeşe dönüşmüş karmaşık şebekelerin düğümünü açacak ve optimum yeni şebekeyi tasarlayacak tüm gerekli yöntem, araç ve tecrübeye sahiptir.

Şebeke optimizasyonu projelerini ele alırken kendini kanıtlamış yöntem ve araçlar kullanıyoruz.

Dijitalis olarak bir şebekeyi optimize ederken her zaman ilk olarak sizin müşterilerinizin ne istediğine odaklanırız. Devamında sonraki modelleme işini kolaylaştıracak şablonlar üzerinden farklı veri setleri toplarız. Toplanan veri, görselleştirilerek karşılıklı doğrulama süreci için hazır edilir. Doğrulanan veri, bu alanda dünyanın en çok tercih edilen ve teknolojinin öncüsü Supply Chain Guru platformu üzerinde modellenir. Bu platform, problem küçültmeye gerek kalmadan tüm kompleksiteyi bütün verisiyle birlikte ele almamızı ve optimizasyon senaryolarını çözme süresinden endişe etmeden çok sayıda çalışmamızı sağlar. Dijitalis, üretim tesislerinden perakende devlerine ve sektörünün lideri 3PL şirketlerine kadar çok sayıda şebekenin optimize edilmesinde tecrübe edinmiştir. Değerli müşterilerimize verdiğimiz hizmetler üç ana gruba ayrılabilir;

  • Önemli bir karar öncesinde tek seferlik proje danışmanlığı sunmak,
  • Supply Chain Guru platformu üzerinden şirketleri kendi çalışmalarını yapmaya hazır hale getirmek,
  • Süreci out-source olarak üstlenerek müşterilerimize bu hizmeti periyodik olarak sunmak,

Çok sayıda proje tecrübesi ve alanının en iyi teknolojisini kullanara Dijitalis şu sonuçları almanızı sağlar;

  • Lojistik şebeke tasarımının yeniden tasarımı ile müşteri hizmet seviyelerinde belirgin iyileştirmeler ve yıllık lojistik harcamalarda ’ye yakın tasarruf sağlamak,
  • Karmaşık şebekelerin tahmin edilmesi güç doğasının şirket yöneticileri tarafından tüm detayları ile anlaşılması ve kalıcı bir know-how oluşturulması,
  • Tedarikçi ve lojistik hizmet sağlayıcılar ile sinerji yaratacak potansiyelleri ortaya çıkarmak,
  • İş hayatının şartlarındaki dinamik şartlara çabuk tepki verebilmek bu tarz çalışmaları daha hızlı yapabilecek bir altyapı kurmak.

İletişim Bilgilerimiz

Kaynak : https://dijitalis.com/sebeke-optimizasyonu

E-Posta : info@dijitalis.com

Bu Yazıya Tepki Ver