AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı

AÖF kayıt yenileme işlemleri bahar dönemi kayıtlarını yaptıracak adayların erişimine açıldı. Anadolu Üniversitesi resmi internet adresi üzerinden yapılan açıklamada yenileme işlemlerinin ne zaman sona ereceği bilgisi de paylaşıldı. Peki, AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı
AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı Gizem Zalimalioğlu

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri için süreç bugün başladı. Seçilen ders sayısına göre değişiklik gösteren kayıt ücretleri anlaşmalı bankalar üzerinden ödenebilecek. Öte yandan kayıt yenileme elektronik ortam üzerinden yapılabilecek. İşte süreçle ilgili detayların tamamı…

11 Şubat 2019 itibariyle başlayan kayıt yenileme işlemleri 22 Şubat 2019 tarihine kadar devam edecek.  AÖF bahar dönemi ara sınavları ise 13-14 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak. Final sınavlarının 25-26 Mayıs gerçekleştirilmesinin ardından “üç ders sınavı” 20 Temmuz 2019’da tamamlanacak.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri elektronik ortamda yapılıyor. Öğrenciler ilk olarak AÖF öğrenci otomasyonu üzerinden ders seçim işlemlerini gerçekleştirebilecekler.  Ardından kayıt ücreti için ödeme yapılacak. Kayıt yenileme ücreti ise seçilen ders sayısına göre değişiklik gösteriyor.


NOT ORTALAMALARI NASIL HESAPLANIYOR?

Her dönem sonunda öğrencilerin başarı durumu, Dönem Not Ortalaması ve Genel Not Ortalaması ile belirlenir. Bu amaçla, kayıt olunan ve not ortalamalarına katılan her dersin kredisiyle o dersten bağıl değerlendirme sonucunda belirlenen harf notunun katsayısı çarpılarak bulunan değerlerin toplamının, bu derslerin kredilerinin toplamına bölünmesi ile bir not ortalaması bulunur.

Bu işlem bir dönem içinde alınan dersler için yapılırsa Dönem Not Ortalaması (DNO), o zamana kadar alınmış bütün dersler için yapılırsa Genel Not Ortalaması (GNO) elde edilir. Genel Not Ortalaması hesaplanırken, tekrar edilen ders bulunması halinde bu dersten alınan en son not dikkate alınır.

AÖF Anadolu Üniversitesi
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar