Telefondan İnternet Paylaşımı Artık Ücretli!

Cep telefonunuzun internetini kendi bilgisayarınıza ya da başkalarına açarken iki kez düşünün. Yeni sistem ile artık o da ücretli. İşte detaylar...

Telefondan İnternet Paylaşımı Artık Ücretli!
Telefondan İnternet Paylaşımı Artık Ücretli! Gizem Zalimalioğlu

Milyonlarca cep telefonu kullanıcısının internet paylaşımına duvar örüldü. Cep telefonlarınıza tarifeleriniz ile birlikte eklediğiniz mobil internet artık paylaşılmaz bir hal aldı. Mobil internet kullanıcılarını şok eden haber kamuoyuna iletildi. Peki konuşulan ücret ne kadar? Yeni ek ücret talebi neden verildi? İşte cevapları....

Ek ücretlendirme interneti vurdu

Teknolojiyi elimizin altına getiren cep telefonundan internete girme imkanı milyonlarca vatandaş tarafından kullanılıyor. Telefonunuzun markasına göre Android işletim sistemine sahip cihazların mobil internet paylaşımı, İOS işletim sistemine sahip cihazların ise kişisel erişim noktası olarak bildiği, mobil internet paylaşımı neredeyse tarih oluyor. Yeni ek ücretlendirme uygulaması ile eğer telefonunuzun internetini bilgisayarınıza ya da başka bir cihaza açacaksanız iki kere düşünün. Vatandaşın cüzdanını vuracak yeni ücret uygulaması ile ilk ismi anılan marka, operatör devi Turkcell oldu.

Turkcell ücretlendirmeye başladı

Ünlü operatörden henüz resmi bir açıklama gelmemesine karşın fatura bilgilendirme mesajları ile kullanıcılarına duyuruyu yaptı. Buna göre fatura kesim tarihi 16 Ocak 2019 olarak aktarılan müşterilere, ilgili ekranlarında bir mesaj yayımlayan Turkcell, faturalarına mobil internet paylaşımının 9 TL olarak yansıtılacağını söyledi. Mesajda 2 gb kota hediye edileceği ancak mobil internet paylaşımının 9 TL ile ücretlendirileceği vurgusunu yaptı.

Avrupai bir adım

Mobil internet paylaşımına ücretlendirme kotası koyan ilk ülke Türkiye değil. Mevcut Avrupa ülkelerinde bu uygulama uzun süredir uygulanıyordu. Vatandaşlar mobil internetlerini ücret ödeyerek başka cihazlarla paylaşabiliyorlardı. Ancak bu ülkelerde mobil internet kullanımı sınırsız olması sebebiyle vatandaşı zora sokmuyordu. Avrupa'da bu sistemin amacı ise art niyetli işlemlerin ve saldırıların önüne geçmekti. Türkiye ise henüz bir sınırsız kota olmamasına rağmen uygulamayı başlatan ülke oldu. Turkcell kullanıcılarına şok haber geldi fakat diğer operatörlerden henüz ücretlendirme yapıldığına dair bir bilgi gelmedi. Tüm operatörlerin yakın zamanda uygulamaya geçiş yapacağı ise konuşulanlar arasında.

mobil internet paylaşımı turkcell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa Yalçın     2018-12-25 Sizin yapacağınız işin amk insanların internet paylaşimından dolayı böyle saçma bir şey ancak Türkiye'de olur ve maalesef insanları somurmeye devam edersiniz.Herkesi protesto etmeye davet ediyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı