Yetkililerden doğaz gaz uyarısı

Türkiye genelinde hakim olan soğuk havalar nedeniyle evlerde doğaz gaz kullanımı da arttı. Doğaz gaz kullanımında cihazların ve bacaların bakımlarının yetkili kişilere yapılması uyarısı İGDAŞ Makine Mühendisi Sabri Doğan'dan geldi.

Yetkililerden doğaz gaz uyarısı
Yetkililerden doğaz gaz uyarısı Gizem Zalimalioğlu

Doğaz gaz kullanımı havaların eksi dereceleri görmesi nedeniyle arttı. Ancak doğaz gaz kullanmadan önce cihazların ve bacaların bakımının yapılması çok önemli.  İGDAŞ Makine Mühendisi Sabri Doğan, İGDAŞ'ın Alibeyköy'de bulunan Genel Merkez Binasında doğal gazın güvenli bir şekilde kullanımı konusunda önemli bilgiler paylaştı.

İGDAŞ'ın onay verdiği merkezlerde bakım yapılmalı

Sabri Doğan, vatandaşın İGDAŞ'ın onay verdiği kişi ve kurumlara bakım yaptırtması konusunda önemli bir uyarıda bulundu.Doğaz gaz tesisatına yetkisiz kişilerin müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizen İGDAŞ Makine Mühendisi Sabri Doğan, cihazların ve bacaların bakımının her kış mevsimi başında mutlaka yetkili kişilere yaptırılması gerektiğini belirtti. Cihazların bakımı mutlaka kendi markalarının servislerinden yapılmalı. Baca bakımı için ise itfaiyenin yetkilendirdiği baca bakım ve temizlik firmalarından hizmet almalılar diye konuştu.

Normalde doğaz gazın kokusuz olduğunu belirten Sabri Doğan, vatandaşların doğaz gaz kaçağının olup olmadığını nasıl anlayacaklarını anlattı. Tesislerde doğaz gazı kokulandırdıklarını söyleyen Doğan, doğaz gazın çürük sarımsak kokusuna benzer bir kokusu olduğunu, bu şekilde bir koku hissetmeleri durumunda İGDAŞ'ın 187 Acil telefonunu arayarak bilgi vermeleri ve ortamı havalandırmaları gerektiğini söyledi. Bu süreç içerisinde telefon kullanmamaları, elektrik prizlerini açmamalı ve kapatmamaları gerekir. Dış ortamda da İGDAŞ yetkililerini beklemeleri gerekir şeklinde yanıtladı.

İGDAŞ Makine Mühendisi Sabri Doğan, ortamda cihazların güvenli bir şekilde yanması için gerekli oksijeni ve baca çekişlerini hava menfezlerinin sağladığını belirtti. Bu nedenle doğaz gaz havalandırma menfezlerinin kapatılmaması ve açık tutulması konusunda aboneleri özellikle uyardı.

 

 
 

 

 

Doğal gaz uyarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı