ADS

Eskişehir’de 11 Ekim’de Şeker Portakalı Tiyatrosu İzleyici ile Buluşuyor

Şeker Portakalı tiyatro gösterisi 11 Ekim tarihinde Eskişehir’e geliyor. Filiz Bozok tarafından uyarlanan ve çıktığı her sahnede büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Şeker Portakalı tiyatro oyunu Eskişehir’li çocuklar ile buluşuyor. Çocuk tiyatroları aralarında en çok izlenen tiyatro oyunları arasında yer alan Şeker Portakalı 11 Ekim tarihinde Eskişehir’de çocuklar ile buluşacak. Şeker Portakalı konusu ve saat ve yer bilgileri bu haberde.

Şeker Portakalı dünya çocuk klasikleri arasında yer alıyor. Sahne aldığı her yerde çocuklar tarafından çok beğenilen tiyatro gösterisi Eskişehir’de de çocuklar ile buluşacak. Jose Mauro De Vasconcelos tarafından yazılan roman uyarlaması ise Filiz Bozok tarafından yapılıyor. Filiz Bozok aynı zamanda tiyatro gösterisini de yönetiyor. Tiyatro gösterisinde oynayan oyuncular ise Gökhan Soykök, Sevilay Bal, Erdem Öner, Büşra Kübra Pişkin, Eray İlhan

Şeker Portakalı Biletleri Satışta

11 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 14:00’da Tepebaşı Belediyesi Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde sahnelecek olan tiyatro oyunu için biletler satışa çıktı. Bilet almak isteyenler biletleri Biletix .Com ve Biletix gişelerinden satın alabilirler. Bilet fiyatları ise kişi başı 28.50 Türk Lirası.

Bilet satın almak için : http://www.biletix.com/etkinlik/YMU29/TURKIYE/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Şeker Portakalı Konusu

Çok fakir bir ailenin çocuklarından biri olan Zeze, 5 yaşında olmasına rağmen hayal gücü ve zekası çok gelişmiş, oldukça yaramaz bir çocuktur. Çok meraklı olan ve çevresindeki her şeyi keşfetmeye çalışan bu çocuk okumayı da erken yaşta öğrenmiştir, öğretmeninin gözdesi olmuştur. Yeni taşındıkları evde bahçedeki ağaçlardan biri olan şeker portakalı fidanı Zeze ile konuşmaya başlar ve çok iyi iki arkadaş olurlar. Zeze bir yandan yaramazlıklarına devam ederken diğer yandan da okuldaki başarısıyla öğretmeni ve çevresindekileri oldukça şaşırtır. Günün birinde Zeze bir yaramazlık neticesinde ayağını keser ve şehrin en güzel arabasına sahip olan Portekizli O’nu eczaneye götürür. Zeze Portekizli’den çok şey öğrenir ve bir süre sonra dost olurlar. Zeze bu dostluk sayesinde sevginin ne olduğunu anlamış ve eski yaramazlıklarını bırakmıştır.

Yazan: Jose Mauro De Vasconcelos
Uyarlayan ve Yöneten: Filiz Bozok
Çeviren: Ezgi Özel Karaçay
Afiş Tasarım: Sunghee Park
Işık – Efekt: Onur Çayırdere
Yapımcı: Metin Bozok
Organizasyon: İlhami Akcan  – Volkan Özyurt

Oynayanlar:
Gökhan Soykök
Sevilay Bal
Erdem Öner
Büşra Kübra Pişkin
Eray İlhan

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı