ADS

Eskişehirspor Küme Düşme Cezası Alabilir

Eskişehirspor küme düşme cezası ile karşı karşıya. Eskişehirspor maddi güçlükler ile boğuşmaya devam ediyor. Geçen sezondan futbolculara kalan borçları yüzünden bir türlü maddi durumunu düzeltemeyen Eskişehirspor bu seferde Pinto’ya ödemediği borçları yüzünden küme düşme tehlikesi yaşıyor.

Eskişehirspor’da maddi sıkıntılar bir türlü bitmek bilmiyor. Geçen sezondan futbolcularına kalan borçları ile boğuşan Eskişehirspor’un Pinto’ya olan borcu yüzünden başı dertte. Borçlar yüzünden 6 puan silinme cezasına çarptırılan Eskişehirspor bu seferde Pinto’ya 20 Ağustos-20 Eylül tarihleri arasında ödenmesi gereken 500 bin Euro’yu ödemediği için küme düşme cezası ile karşı karşıya kaldı. Boffin, Akaminko Eskişehirspor’u CAS a bildirirken diğer borçlu olduğu futbolcu Arjantinli Funes Mori’den ise ek zaman istedi.

ESKİŞEHİRSPOR FUTBOLCU BORÇLARI

Eskişehirspor’un futbolculara olan borçları hakkında ne yapacağı ise merakla bekleniyor. Eskişehirspor takımı maddi sıkıntılarını düzlüğe çıkaramazsa küme düşme cezası alabilir. Klübün borçlu olduğu futbolcular ise ;

  • Sebastian Pinto 500 bin Euro
  • Ruud Boffin 500 bin Euro
  • Akaminko 500 bin Euro
  • Funes Mori 122 Bin Euro
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı