Canan Karatay’dan enerji dopingi

Prof. Karatay, katıldığı bir programda şu sözleri sarf etti: “Turp yahut havucu pişmemiş beyaz peynirle birlikte tüketin, beraberinde de zeytin, düm düz duvara tek hamlede çıkarsınız. ”

Canan Karatay’dan enerji dopingi
Canan Karatay’dan enerji dopingi Cankut Yılmaz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Müdürlüğü sponsorluğunda yapılan 25. Kariyer Günleri’ne katılan Canan Karatay yine kendi üslubu ile açıklamalarda bulundu. İstanbul Üniversitesi (İÜ) Fen Fakültesi Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’na toplanan katılımcılara hitaben konuşan Prof. Dr. Canan Karatay, şahsını eleştirenler hakkında da konuştu.

Her ne kadar eleştirilse de üç adet eserinin Harvard Üniversitesi Kütüphanesi’ne alındığını belirten Karatay, “2011 senesinde ilk göz ağrım olan kitabım yayınlandı. Farklı etkinlik ve açıklamalarda şahsıma hâlâ `soytarı´ ve `bilimsellikten uzak´ diyorlar. Harvard’da okutulan kitaplarım işte bilimselliğimin kanıtı. Bu kütüphanede toplamda 20 milyonu aşkın kitap yer almakta. Üstelik envantere alınan kitaplarımın hepsi de Türkçe basım olarak girdi” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Sizi tutabilene aşk olsun “

Genç bedenlere beslenme diyetleri de öneren Karatay, “Turpu veya havucu pişmemiş şekilde beyaz peynir ile birlikte yemelisiniz, beraberinde de siyah zeytini tükettiğiniz taktirde düz duvara tırmanırsınız. Fıstık yerseniz de fıstık gibi olursunuz” dedi. Her hangi bir şekilde kutulanmış ve gazlı içeceklere de yüklenen Canan Karatay, “Daha üç yaşına yeni basmış çocuk şeker komasından dolayı hayata gözlerini yumdu . Bir kutu gazlı içecekte 22 paket şeker var. Lütfen bunlara yaklaşmayın. Gençliğinizin değerini bilin ve ona göre hareket edin. Meyve sularında da ne kadar C vitamini var diye reklam yapsalar da inanmayın hepsinde aynı oranda şeker bulunmakta. İnanılmaz miktarda da kalori bulunduruyorlar. O kalori bedene alınınca, siz kendinizi güçlendirilmiş zannediyorsunuz” açıklamalarında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Canan Karatay İstanbul Üniversitesi
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor