Bugün mega deprem olacak, iddiası

Yeni nesil deprem uzmanı olarak anılan Frank Hoogerbeets, yaptığı mega deprem tahmini ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Deprem uzmanı 21 Şubat'ta 8 büyüklüğünde bir deprem meydana geleceğini söyledi.

Bugün mega deprem olacak, iddiası
Bugün mega deprem olacak, iddiası Gizem Zalimalioğlu

Kendisini yeni nesil deprem tahmincisi olarak tanıtan Frank Hoogerbeets isimli şahıs mega deprem hakkında ileri sürdüğü kehaneti ile konuşuluyor.

Dünya genelinde depremlerin birçoğu Pasifik Ateş Çemberi adı verilen bölgede yaşanıyor. Türkiye de, Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde olan bir bölge olarak aktif deprem kuşağı içerisinde bulunuyor.

Deprem tahmincisi Hoogerbeets, bir dizi deprem tahminini geçtiğimiz günlerde dünyaya duyurmuştu.

Yalnızca fay hattına değil, gezegenlere de dikkat çekiyor

Frank Hoogerbeets, 2019 Şubat ayında gezegen hizalanması yaşanacağını ve bunun etkilerinin Dünya için korkunç olacağını dile getirmişti. Yaptığı açıklamalarda 13 Şubat'ta aynı düzlemde konumlanacak olan Mars, Uranüs ve Neptün'ün hareketleri Dünya'yı sarsacaktı.

Öte yandan Hoogerbeets, özellikle Şubat ayının son iki haftasına dikkat çekti.

Mega deprem için tarih, bugün!

Tahmininden son derece emin olduğunu belirten Hoogerbeets, bu kez mega deprem için net tarihi verdi.

Hoogerbeets 21 Şubat Perşembe gününü vurgulayarak, 8'den daha büyük bir depremin yaşanacağını öne sürdü. Yeni nesil deprem tahmincisinin internet sitesinde yer verdiği bilgilere göre 17 ve 21 Şubat tarihleri arasında 7, 8 ya da daha büyük bir depremin meydana gelebileceği yazıldı.
 
Şaşırtan açıklama

Hoogerbeets’ın açıklamaları bunlarla da bitmedi. Aynı zamanda 19 ve 21 Şubat tarihlerini de hedef alarak, bugünleri kritik günler olarak bildirdi.

Üç yıldır yoğun gözlemler yaptığını ve tahminini Güneş Sistemi Geometri Endeksi'ne göre bu kanılara vardığını belirten araştırmacı gezegen hizalanması durumunda şiddetli depremlerin görüldüğünü iddia ediyor.

Hoogerbets'in iddiaları son derece ilgi çekici olsa da birçok uzman depremlerin önceden tahmin edilmesinin olanaksız olduğunu söylüyor.

Frank Hoogerbeets Mega Deprem
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor