Balıkesir'e bahar geldi

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde hava güneşli ve ılık seyrederken badem ağaçları çiçek açtı.

Balıkesir'e bahar geldi
Balıkesir'e bahar geldi Gizem Zalimalioğlu

Yurdun birçok yerinde kış etkisini devam ettirirken, Burhaniye’de pek çok meyve ağacı çiçek açtı. Çiçekler görenlere “Bahar yaklaşıyor” dedirtti. 

Burhaniye’de geçtiğimiz günlerde 19-20 derecelere çıkan hava sıcaklığı meyve ağaçlarını canlandırdı. Yörede pek çok meyve ağacı çiçek açmaya başlamıştı ki, bademler baştan aşağıya çiçeklere büründü. İlçeye bağlı kırsal Dutluca Mahallesinde, çiçeklenen badem ağaçları çiftçileri sevindirdi. Mahallede çok sayı da badem ağacı olduğunu anlatan çiftçi Necdet Mutlay,”Bademlerin çiçeklenmesi doğaya güzellik kattı Yörede pek çok meyve ağacı çiçek açmamaya başlarken, bademler çiçeklerle donandı. Bu sene kış oldukça yağışlı geçti. Bu da yılın bereketli olacağının işareti. İnşallah meyveler ve diğer ürünler bol olacak. Geçtiğimiz yıl zeytinlerde yok yılıydı. Bunun için zeytinde de verimli bir yıl bekliyoruz. Allah, afet vermesin. Badelerin çiçek açması bizi sevindirdi” şeklinde konuştu. 

İşadamı Yılmaz Özcan ise, “Bu gün Dutluca’ya geldik. Yol kenarlarında çiçek açan badem ağaçlarını görünce çok sevindik. İnşallah aldanmazlar” dedi.

balıkesir baharın gelişi
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor