2019-2024 Vizyon projeleri

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile CHP'nin Odunpazarı Belediye Meclis Üyesi adayları bir araya geldi.

2019-2024 Vizyon projeleri
2019-2024 Vizyon projeleri Mehtap Erdoğan

2019-2024 Vizyon projelerinin anlatıldığı toplantıda Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve CHP’nin Odunpazarı Belediye Meclis Üyesi adayları bir araya geldi. Toplantıda meclis üyesi adayları söz alarak kendilerini tanıttı. Ayrıca toplantıya yalnızca adaylar değil Eski kültür ve Devlet Bakanı Fikri Sağlar, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, CHP Odunpazarı İlçe yöneticileri ve seçim koordinasyon kurulu da katıldı.

Şeffaf, demokratik, katılımcı ve hesap veren gibi klasikleşmiş sözcükleri Odunpazarı Belediyesi olarak söz olmaktan çıkarıp hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Kazım Kurt, “Bundan sonra çalışmalarımız parti disiplini içinde olacak. Cumhuriyet Halk Partisi temel ilke ve doğrultusunda sosyal demokrat bir belediyede mücadele ediyoruz. O nedenle de temel amacımızın ‘önce insan’ olduğunu hepimiz bilmeliyiz. Ayrımsız, ayrıştımasız, ötekileştirmeden bütün insanlara hizmet edeceğiz. Bunu da bizim programlarımız doğrultusunda yapacağız” şeklinde açıklama yaptı.

Toplantıda söz alan eski Kültür ve Devlet Bakanı Fikri Sağlar, “Buradaki kadar bilimsel, psikolojik, sosyolojik çalışmayı gittiğim yerlerde çok görmedim. Bunda hepinizin büyük katkısı var, Belediye Başkanımız Kazım Kurt’un öncülüğünde böyle bir çalışma yapılması beni ayrıca mutlu etti” dedi. Sağlar, Odunpazarı’nı ilgi ile takip ettiğini belirterek, Eskişehir’in Türkiye’de gerçekten çağdaş, korkmadan sol diyen insanların yeşil bir vahası olduğunu kaydetti. Sağlar, “Böyle bir ilin sizler tarafından yönetilmesi bizler için büyük bir şans. Umarın diğer illerde de aynı anlayışta olan arkadaşlarımız yerel yönetimleri alırlar, oralara da büyük bir mutlulukla gideriz. 12 Eylülden sonrasını hatırlıyorum ben. Hemen ondan sonra mücadele ettiğimiz SHP’de Dikili Belediye Başkanı bize böyle bir alan açmıştı. Bütün sol, sosyal demokrat, emekten yana, insana saygı duyan kişilerin, sanatçıların, yazarların, çizerlerin bulunduğu, gittiği, orada konuştuğu yer haline gelmişti Dikili. Şimdi Eskişehir, Odunpazarı aynı konumda” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt 2019-2024 Vizyon projeleri
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor