ADS

Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot Alım İlanı Başvuru

Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli pilot alımı yapıyor. Helikopter pilotu alımı yapacak olan Orman genel müdürlüğü bu alanda 4 kişi alacak. Orman Genel Müdürlüğü pilot alımı ilanı başvuru şartları ve detayları haberimizde.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde pilot alımı yapılacağı duyurulmuştu. Bu ilanın son başvuru tarihi ise yaklaşıyor. Helikopter pilotu alımı yapacak olan Orman Genel Müdürlüğü bu alanda bünyesine 4 kişi alacak. Sözleşmeli olacak Orman Genel Müdürlüğü pilot alımı ilan başvuru detaylar haberimizde.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında yer alan 6.6.1978 tarih ve 7/15754 sayılı bakanlar kurulu kararı ile yürürlüğe girmiş olan sözleşmeli personel çalıştırma esasların ekli 1 sayılı cetvelinde bulunan sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel pozisyon unvanlarından 4/B sözleşmeli statüsünde “4 (Dört) Pilot (Helikopter) “alımı gerçekleştirecek. İlanın başvuru son tarihi ise yaklaşıyor. Başvuracak adayalrın bu tarihi kaçırmaması gerekiyor.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PİLOT ALIMI BAŞVURU

7 Ekim 2019 tarihinde başlayan başvurular için son tarih 14 Ekim 2019 saat 16:00. Başvuracak olanlar bu tarih kadar başvurularını yapmak zorundalar. Başvurular Beştepe Mah. Söğütözü Cad.No:8/1 06560 YENİMAHALLE / ANKARA adresinde bulunan Orman Genel Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Daire Başkanlığı HAvacılık şubesine belgeleri ile şahsen ya da pota yolu ile başvuru gerçekleştirebilirler. Başvuracak adayların 14 Ekim 2019 saat 16:00’dan sonraki başvuruları kabul edilmeyecek ve geçersiz sayılacaktır.

Başvurular sonrası mülakatlara katılmaya hak kazanan adaylar ise Orman Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden duyurulacaktır. Mülakat 24.10.2019 tarihi Perşembe günü saat 10:00’da Orman Genel Müdürlüğü 3 üncü kat Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı Yangın Yönetim Merkezinde (3410 nolu oda) yapılacaktır.

OGM PİLOT ALIMI BAŞVURU ŞARTLAR

 1. Orman Genel Müdürlüğünce 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ekli 1 sayılı cetvelinde bulunan sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel pozisyon unvanlarından 4/B sözleşmeli statüsünde “4 (Dört) Pilot (Helikopter) “alınacaktır.
 2. Genel Müdürlüğümüz tarafından belirtilen nitelikteki hizmet sözleşmeli personel alımı ile ilgili her türlü duyuru Orman Genel Müdürlüğü www.ogm.gov.ir web adresinde yayımlanacaktır.
 3. Başvuru sahiplerince, başvuru işlemlerinin başlamasından Genel Müdürlük tarafından göreve başlatmaya ilişkin tebligat işlemleri tamamlanıncaya kadar herhangi bir hak veya alacak talebinde bulunulamaz.
 4. Tüm aşamalarda başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan adayların işlemleri iptal edilecektir.
 5. Başvuruları kabul edilen adaylar mülakat değerlendirmesine tabi tutulacaktır.
 6. Alım süreci sonunda kesin ataması yapılan pilotların 2 yıl içerisinde kendi istekleri ile veya cezai sebeplerle ilişiğinin kesilmesi durumunda işten ayrılmaları söz konusu olduğunda o personel için Genel Müdürlüğümüz tarafından verilen/satın alınan her türlü yurtiçi/yurtdışı eğitim masrafları kendisinden tahsil edilecek olup, bu konuyla ilgili kendisinden taahhütname alınacaktır.
GENEL ŞARTLAR
 • Türk vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
 • Askerlik hizmetini yapmış olmak,
 • Atanmak istediği unvanla ilgili olarak ilanda belirtilen öğrenim şartı, özel şartlar ve diğer nitelikleri taşımak,
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (yapılacak mülakat sonucu başarılı olan ve Orman Genel Müdürlüğü’ne atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
 • Orman Genel Müdürlüğünce yapılacak mülakatta başarılı olmak, b. Özel Şartlar
 • Teknik Özellikler (4 x Pilot – Helikopter)

» SHGM.TARAFINDAN ONAYLI PİLOT LİSANSI VEYA KARA HAVACILIK OKULU MEZUNİYET DİPLOMASI OLMALI

»ENAZ 1500SAAT HELİKOPTER UÇUŞU OLMALI

» YETKİLİ SAĞLIK KURULUŞUNDAN ONAYLI SAĞLIK SERTİFİKASI (CLASS 1) OLMALI

se ENAZLEVELAİNGİLİZCE BİLGİSİ ( İNGİLİZCE SEVİYESİNİ GÖSTEREN MUADİL HERHANGİ BİR SINAV NOTU) OLMALI

» EN FAZLA 55 YAŞINDA (56 YAŞINDAN GÜN ALMAMIŞ) OLMAK.

BAŞVURACAK ADAYLARDAN İSTENİLECEK BELGELER

 • Orman Genel Müdürlüğü www.ogm.gov.ir web adresinden temin edilecek ve müracaat sahibi tarafından doldurulacak fotoğraflı “Başvuru Formu”
 • Diploma veya mezuniyet belgesi onaylı örneği, Adli sicil beyanı, Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet Vesikalık Fotoğraf, Alınan eğitimlere ilişkin sertifika örnekleri, Yabancı dil yeterlilik belgeleri, Sağlık sertifikası,
 • Orman Genel Müdürlüğü www.ogm.gov.tr web adresinden temin edilecek “Pilot Bilgi Formu”,
 • Pilotlisansı veya onaylı Uçuş Kayıt Çizelgesi, ji. Uçuş Kayıt defterinin (Logbook) ilk ve son 2 sayfasının fotokopisi veya onaylı Uçuş Kayıt Çizelgesi

Başvuru Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin TIKLA

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı