Çocuğumun Doktoru

0

Çocuğumun Doktoru

Çocuk ailenin neşesi yaşama sebebidir. Fakat kırılgan bir çiçekten farksızdırlar bazı zamanlar. Bir çocuk hastalandığında hemen rengi solar sakin bir görünüme bürünür. Anne babalar onlar için ne yapsa fayda etmez. Küçücük bir şekerden mutlu olan çocuklar hasta olduklarında hiç gülmezler. Hiç şımarmazlar. Anne babalar böyle durumlarda hemen an yakın hastanenin çocuk hastalıkları bölümüne başvurular. Ve tedavi almak için ilk işlemler olan doktor muayenesini yaptırırlar. Bu süreçlerde anne ve baba oldukça büyük telaş içindedir.

Çocukların Özel Doktoru Olmalı mı?

Çocukların aslında özel doktoru olmalı. Çünkü bir hastaneye gittiğinizde her zaman aynı doktor çıkmaz karşınıza. Çocuğunuzun gelişme durumunu bilmeyen bir doktor boşu boşuna fazla tetkikler isteyebilir. Bu İzmir çocuk doktoru ya da Muğla çocuk doktoru olsun fark etmez. Çocuğunuzun geçmişte yaşadığı hastalık ya da kullandığı ilaçları bilmeyen her çocuk doktoru bu tetkikleri isteyecektir. Bu tetkikler olmadan ister çocuk doktoru İzmir ilinde olsun ister Ankara ilinde olsun çocuğa bir ilaç verip tedavi uygulayamaz.

Ama çocuğu bebekliğinden beri tanıyan doğumunda yaşadığı sıkıntıları bilen bir özel doktoru olsa bu kadar uzun bir süreç yaşamaz. Çünkü doktoru yaşadığı şu olayın etkisiyle bu sağlık sorunu oluştu der ve tedavi uygular. Ne zaman kaybı olur nede gereksiz yapılan tetkikler yüzünden çocuğun canı yanar. Bu gibi durumları yaşamamak için çocuğu bebekliğinden beri tanıyan bir doktora götürmekte yarar vardır.

Bütün bunları yapma imkanı olmayan anne babalar ise doğum hastalıkları konusunda tecrübeli olan bir hastaneyi tercih edebilirler. Çünkü doğum hastaneleri bebek ve çocuklar konusunda uzman personellere sahiptirler. Aynı çocuk sağlığı ve çocuk hastalıkları hastanelerindeki gibi düşünülmelidir. İlgili bir doktor grubu olan her sağlık kuruluşundan yeterli sağlık hizmeti alınabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here