Disleksi haftasında, disleksi öğrencilerinden mesaj: "Hedefimiz aynı öğrenme yollarımız farklı"

Kocaeli'de eğitim gören özel öğrenciler, Disleksi Farkındalık Haftası kapsamında,"Hedefimiz aynı öğrenme yollarımız farklı" diyerek büyüklerinin kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Disleksi haftasında, disleksi öğrencilerinden mesaj:
Disleksi haftasında, disleksi öğrencilerinden mesaj: Fırat

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bulunan Atlantis Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde disleksiyi aldıkları eğitimle yenen öğrenciler 1-7 Kasım haftasında kutlanan Disleksi Farkındalık Haftası’nda bir mesaj yayınladı. Yayınladıkları mesajda tek tek ailelere seslenen çocuklar, “Bu yolda beraberiz. Eğer isterseniz, kaygımı önler, kendimi kötü hissetmememe yardımcı olursunuz. Hedefimiz aynı öğrenme yollarımız farklı” ifadelerine yer verdiler. Amaçlarının disleksiye farkındalık oluşturmak olduklarını ifade eden çocuklar, ailelerin disleksi sorunu olan çocuklarının eğitim almalarını sağlamaları gerektiğini kaydettiler. 

“Disleksi, bilindiği gibi bir hastalık değildir” 
Disleksi için mutlaka özel eğitim alınması gerektiğine değinen, Uzman Klinik Psikolog Yaprak Özkoşar, “Disleksi, bilindiği gibi bir hastalık değildir. Normal ya da normal üstü çocuklarda da görülebilir. Farklı öğrendikleri için öğrenmekte güçlük çekebilmektedirler. Mutlaka özel eğitim desteği almalılardır. Devletimiz bu konuda ücretsiz olarak destek vermektedir. Özel eğitim kurumlarından aldıkları özel eğitim ve akademik destek onların hayatlarını daha çok kolaylaştırır. Mutlaka bir özel eğitim kurumlarından destek almalarını öneriyoruz” dedi. 

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi