TBMM’nin yasama döneminin ilk konusu sağlıkta şiddet

Sağlık sektöründe doktor ve sağlık ekipleri şiddetinin ardı arkası kesilmiyor. En son İstanbul Bahçelievler’de bir özel hastanede saldırıya uğrayan Fikret Hacıosman hayatını kaybetmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına yönelik saldırılara karşı açıklamalarda bulundu.

TBMM’nin yasama döneminin ilk konusu sağlıkta şiddet
TBMM’nin yasama döneminin ilk konusu sağlıkta şiddet Handan Masina

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık ekibine yönelik şiddetle ilgili açıklamalarda bulundu. Koca yaptığı açıklamada ‘’ Bu b öyle sürmez. TBMM’nin yeni yasama döneminin ilk gündemlerinden biri de sağlıkta şiddet konusu olacak’ ifadelerini kullandı. Bakan Koca sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi kapsamında İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlıklarıyla koordineli çalışmalar yapıldığını belirtti.  

ALLAH RAHMET EYLESİN 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Arjantin’in Mar del Plata şehrinde gerçekleşecek olan G20 Sağlık Bakanları Toplantısı’na katılma üzere Esenboğa hava limanındaydı. Hava limanında muhabirlere sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ile ilgili açıklamalarda bulundu. Koca açıklamasında:  

‘’ İstanbul Bahçelievler’de Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman’ın hain bir saldırı sonucu hayatını kaybetmesi bizi çok üzdü. Değerli meslektaşımıza rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Meslektaşlarımızın daha güvenli bir şekilde hizmet vermeleri için elimizden geleni yapacağız. Bu şiddeti caydıracak ve suçluların en ağır cezayı almasını sağlayacak düzenlenmeler TBMM’nin öncelikli gündeminde yer alacak bizde bunun takipçisi olacağız.’ dedi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamalarının ardından G20 Sağlık Bakanları Toplantısı’na katılmak için uçağına bindi. 

sağlıkta şiddet Fahrettin Koca TBMM
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti
Emekli emniyet müdürü dolandırıcılıktan tutuklandı
Emekli emniyet müdürü dolandırıcılıktan tutuklandı