Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın Dönemi Başladı

Fenerbahçe kulübü Ersun Yanal ile görüşmelerine devam ederken, bugün yeni haber geldi. Ersun Yanal ile 1,5 yıllık resmi anlaşma yapıldı.

Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın Dönemi Başladı
Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın Dönemi Başladı Gizem Zalimalioğlu

Uzun süredir hem taraftarın isteği hem de sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyalar ile desteklenen Ersun Yanal'ın teknik direktörlüğü bugün itibari ile kesinleşti. Ersun Yanal ve Fenerbahçe kulübü arasında 1,5 yıl sürecek olan anlaşma imzalandı. Ersun Yanal'ın Sarı-Lacivertli ekibe dahil olması ile taraftar sevinç yaşadı. Gidişattan memnun olmayan Fenerbahçe taraftarına ilaç gibi gelen Yanal döneminin başlıyor olması haberi, geçmiş dönemlerde yine Fenerbahçe'de görev alan Yanal'ın yaşattığı şampiyonluk coşkusunu anımsattı.

Ersun Yanal'ın gelişi sosyal medyada olay oldu

Bugün sabah saatlerinde anlaşmanın tamamlanması ile resmen teknik direktörlüğünü duyuran Ersun Yanal, 2013-2014 döneminde yine Fenerbahçe'de görev almıştı. Ersun Yanal'ın bu dönemlerde uyguladığı sistematik yönetim ve tecrübesi ile şampiyonluğu getirmişti. Taraftarın o dönem ligde gelen şampiyonluk ile coşkusu artmıştı. Yanal'ın yeni dönemde de böyle olması arzulanan Fenerbahçe için getirisinin fazla olacağını düşünen Fenerbahçe taraftarı, anlaşmanın sağlandığını duyduğu andan itibaren sosyal medyayı salladı.

Yeni teknik direktör sahalara ayak bastı

Taraftarın tam destek yanında olduğu Ersun Yanal, hiç vakit kaybetmeden çimlere bastı. Fenerbahçe kulübünün resmi sitesinde yer alan bilgiye göre, Ersun Yanal Yönetim Kurulu üyeleri ile Şükrü Saraçoğlu'na gitti. Fenerbahçeli takımın kendi stadı olan Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu'nu gezen Ersun Yanal, kurul üyeleri ile de çimler üzerinde fotoğraf çekinmeyi ihmal etmedi.

Anlaşmanın sağlanması ile açıklama gecikmedi

Fenerbahçe kulübü ve Ersun Yanal arasında imzalanan teknik direktörlük anlaşması ile kulüpten resmi açıklama yapıldı ve kamuoyuna iletildi. Yapılan açıklamada kullanılan ifadeler şöyleydi "Kulübümüz, Futbol A Takımı teknik direktörlüğü için 2013-2014 sezonunda da takımımızı çalıştıran ve Fenerbahçemizi şampiyonluğa ulaştıran Ersun Yanal ile 1.5 yıllığına anlaşma sağlamıştır. Dün gece resmi imzaların atılması ile Fenerbahçe ailemize katılan Ersun Yanal'a yuvana hoş geldin diyor, hep birlikte nice başarılar yaşamayı diliyoruz."

Fenerbahçe Ersun Yanal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tataftar     2018-12-15 Sonunda beklenen haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı