Instagram son görülme nasıl kapatılır, nasıl açılır?

0

Instagram’ın yapmış olduğu son güncelleme ile Mesajlar bölümünde kullanıcıların ne kadar süre önce aktif olup olmadıklarını görülebiliyor hale geldi.Peki Instagram son görülme nasıl kapatılır?Instagram son görülme kapatma şansı bize sunuyor mu?

Yapılan son güncelleme sonrası kişisel hesaplarından baska bir hesaba mesaj atılması sonrası mesajlar kutusuna girildiğinde konuşştuğu kişinin nekadar süre önce aktif veya o an aktif olum olmadığı görünür hale gelmişti.Kullanıcılara göre tepkiler değişti, kimine göre bazı kullanıcılar bu durumu beğendi bazı kullanıcılar ise bu durumdan şikayetçiydi.

Instagram son görülme nasıl kapatılır?

Kullanıcıların büyük bölümünü rahatsız eden bu özeliği kapatmak için belirli aşamaları takip etmemiz gerekiyor. İlk olarak uygulama içerisinde yer alan Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.

Daha sonra ise alt kısımda doğru inip ‘ Hareket Durumunu Göster ‘ seçeneğini devre dışı bırakıyoruz. Bu işlem sonrası son görülme özelliğini kapatılmış olacak. Fakat bu işlemi kapattığınızda sizde başkalarının ne zaman aktif olduğunu göremeyeceksiniz.Tabi ki onlarda sizin ne zaman aktif olduğunuzu göremeyecek.

Instagram son görülme nasıl açılır?

Instagram son görülmenin açılması içinde yukarıda anlattığımız adımların aynısını yapıp son olarak Hareket Durumunu Göster ‘ seçeneğini devreye yani aktif hale getirmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here