PlayStation Classic ne zaman satışa çıkacak?

Sony'den, Nintendo’nun NES Classic ve SNES Classic’lerinden sonra bir hamle geldi. Sony kullanıcılar arasında PSX denen PlayStation'ın nostaljik versiyonu PlayStation Classic'i, ne zaman satışa çıkaracak?

PlayStation Classic ne zaman satışa çıkacak?
PlayStation Classic ne zaman satışa çıkacak? Fırat

Yıllar yılı gençlerin ve büyüklerin ellerinden düşmeyen oyun konsolu üreticisi Sony, A PSX denen PlayStation'ın nostaljik versiyonu PlayStation Classic'i, 2018 Aralık ayında satışa çıkaracak.

1994 yılında çıkan orijinal PlayStation ile neredeyse tamamen aynı görünüme sahip olan yeni çıkacak PlayStation boyut olarak ise orijinal halinden %45 daha küçük olacak. Boyut dışındaki en büyük farklılık ise arka kısımda bulunuyor. 

Orijinalinde bulunan analog girişlerin yerine, yeni nesil HDMI ve Micro-USB portları yer alıyor. Sony kolları kablosuz yapmak yerine nostaljiyi korumak amacıyla kablolu oyun kolları üretecek gibi gözüküyor.

Nostaljiyi korumayı göz ardı etmeyen Sony yeni ürününün,Konsol üzerindeki bütün düğmeleri orijinalindeki gibi çalışıyor. Güç butonu konsolu çalıştırıyor. Reset butonu sizi ana menüye atıyor. Open butonu üst tarafta bulunan disk kapağını açıyor, böylece istediğiniz oyunun diskini bölmeye koyarak Playstation Classic üzerinden oynayabiliyorsunuz.

sony playstation nostalji
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi