Tanzim satış ePttAVM ile internete taşındı

Yakın zaman önce satışlara başlayan tanzim satışları ePttAVM ile birlikte dijital ortama aktarılarak stantların önünde kuyruk bekleme çilesini sonlandıracak gibi gözüküyor.

Tanzim satış ePttAVM ile internete taşındı
Tanzim satış ePttAVM ile internete taşındı Cankut Yılmaz

Ankara Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla Keçiören beldesinde açılan tanzim satış çadırını ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tanzim satışı ile alakalı kritik söylemelerde bulundu. Havalar iyileştikçe maliyetlerin daha da düşeceğini ve lüzum olduğu sürece tanzim satışının devam edeceğini de belirten Pakdemirli, tanzim satışının internete de taşınacağını da duyurdu.

Pakdemirli, çıkacak yeni Hal Kanunu ile aracı firma miktarının eksiltilmesi gerektiğini de paylaştı. Antalya-Kumluca’dan çıkan ürünün hale, oradan Ankara Hali’ne, halden dükkanlara oradan da hanelere geldiğini belirten Pakdemirli, bu sırada israf ve kayıp olduğunu da sözlerine ilave etti.

Teknoloji sayesinde Finike’deki 3 kg portakalın Keçiören’deki yurttaşın evine kargo ile erişebileceğini aktaran Pakdemirli, yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını ve hafta sonu Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Genel Müdürü ile konuştuklarını da paylaştı. Tanzim satışı ile satılan mahsuller, ePttAVM üzerinden yurttaşlara sunulacak.

Kumluca’ya platform kuracaklarını da belirten Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, halkın evine internetten siparişle meyve ve sebzesini teslim edeceklerini söyledi. ePttAVM, Türkiye çapında yurttaşların hanesine bu aşamada bedava ya da cüzi fiyatlarla mahsulleri süratli, ucuz ve nitelikli biçimde taşıyacak.

Tanzim satışında domatesin 3 lira, patlıcanın 4,5 lira, biberin 6 lira, soğan ve patatesin de 2’şer liradan tezgaha konduğuna parmak basan Pakdemirli, ahalinin de bu etiketlerden son derece hoşnut olduğunu vurguladı. Şu an ePttAVM üzerinden e-Tanzim hizmetinin de başladığını vurgulayalım.

ePttAVM’de havuç, ıspanak, maydanoz, salatalık, biber, patlıcan, soğan ve patates olmak üzere toplamda 8 mahsul bulunuyor. Tek bir kullanıcının her mahsul için 3’er kg hakkı olduğunu da belirtelim. ePttAVM’nin web sitesinde yer alan bilgilere göre mevzu bahis kampanya 30 Haziran 2019 tarihine kadar sürecek. Kaç kilo mahsul aldığınız ile doğru orantılı olarak çoğalan bir kargo fiyatı olduğunu da ilave edelim.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tanzim satışı ePttAVM
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar