Teknolojinin eğitime etkisi

Kişisel olarak düşünülürse bazı kişiler için teknolojinin eğitime faydası olumsuz olarak etki görülebilmektedir. Birçok insan, kurum, kuruluş veya okullar eğitimleri için teknolojinin nimetlerinden yararlanmaktadır. Özellikle son dönemlerde gelişen yeni tahta sistemleri, bilgisayarlı simülasyonlar, projeksiyon cihazları ve daha birçok teknolojik alet ile yapılan derslerde öğrencilerin verimleri çok daha fazla olmaktadır.

Teknolojinin eğitime etkisi
Teknolojinin eğitime etkisi Dilan Aşar

Gelişen teknolojinin he alanda oldukça büyük faydaları olmaktadır. Özellikle bir ülke ve gelişimi için teknoloji son derece öneli olmaktadır. Teknolojinin eğitime etkisi son dönemlerde oldukça fazla tartışılmaktadır. Genel olarak teknoloji olmadan eğitim çok daha yavaş ilerlemektedir. Eğitime faydası oldukça büyüktür ancak bu herkes için aynı olmamaktadır. 

OKULLARDA TEKNOLOJİDEN YARARLANMA
Yıllar ilerledikçe eğitim ve öğretimde değişiklikler meydana gelmektedir. Özellikle okullarda eğitime desteğin olabileceği teknolojik aletlerin kullanılması oldukça önemsenmektedir. Laboratuvarlar, sınıflar ve atölyelerde bu tarz gelişmiş teknolojiler ile öğrenciler çok daha iyi kavrayabilmekte ve öğrenme kabiliyetleri böylelikle daha fazla olmaktadır. Ayrıca bu şekilde yapılan derslere öğrencilerin ilgisi de fazla olmaktadır. Teknolojinin eğitime etkisi okullarda genellikle olumlu olmaktadır. Nedeni ise bu teknolojilerin okullarda amaç dışı kullanılamamasıdır. Böylelikle öğrencilerin bu tarz teknolojilerden olumlu yönde yararlanmak dışında bir seçimleri olmamaktadır. 
BİLGİSAYAR VE TELEFONUN EĞİTİME ETKİSİ
İnternetten bulunamayacak bilgi yoktur. Akla gelebilecek her türlü alanda her türlü bilgi kolay bir şekilde elde edilebilmektedir. Bu bilgiler cep telefonları ve bilgisayarlar aracılığı ile öğrenilmektedir. Son zamanlarda öğrencilere verilen ödevler genellikle araştırma isteyen nitelikteki ödevlerden oluşmaktadır. Bunlar içinde internet veya ansiklopedi gibi kaynaklar gerekmektedir. Ansiklopedilerde oldukça iyi bir kaynak olsa da, en hızlı bilgi internet aracılığı ile ceplerde taşınılan telefonlardan bile öğrenilebilmektedir. Bu nedenle çoğunlukla eğitim için bilgisayar ve akıllı cep telefonu tercih edilmektedir. Doğru bir şekilde kullanıldığında öğrencilerin gelişimlerine oldukça büyük katkılar sağlamaktadır. 
Teknoloji eğer ki amaç dışı ve zararlı bir şekilde kullanılır ise eğitime etkisi son derece kötü olabilmektedir. Bu tarz teknolojiler ile oyun bağımlısı olan ve okul hayatlarında çok büyük başarısızlıklara yol açan kişiler oldukça fazla olmaktadır. Buda teknolojinin kötü yanları arasında yer almaktadır. 

eğitim teknoloji Bilgisayar
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi