Yurt Dışından Getirilen Telefonlara Yeni Yasa Türkiye’de Kullanılması Yasak!

Yeni yasa birden çok fazla getirdiğiniz telefonlar Türkiye'de artık kullanılamayacak vede getirenlere, Büyük ceza ve vergi ödeme durumunda kalacaklar.

0

Yeni yasa birden çok fazla getirdiğiniz telefonlar Türkiye’de artık kullanılamayacak vede getirenlere, Büyük ceza ve vergi ödeme durumunda kalacaklar.

Türkiye yurt dışından telefonlar getirilmesi ile ilgili önlemleri artmaya ve yeni yasa düzenlemeleri yapılmaya Tüm hızıyla devam ediliyor. Bilhassa bu kezde, Ülke dışından getirdiğiniz telefonlara dikkat edilmesi gereken önemli bir düzenleme yapıldığı açıklandı.

Şuana Kadar gümrükten çok fazla telefon getirilmesi ile ilgili bazı maddelerin arasında oluşan durumlar yaşanıyordu. Bu durumların çözülmesi ile ilgili çalışmaları yürüten Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, gümrük Girişlerine önemli bir güncelleme getirdi.

Bundan Çok zaman Önce gümrükten bir çok telefon geçirilebiliyordu ama kişilerin sınırda pasaportuna tek olmak üzere bir kayıt yaptırabiliyordu. Bu süreçten yararlananlar diğer telefonlarının IMEI kaydını farklı yöntemlerle ile yapılabilmesini sağlıyordu ama yeni yasa ile birlikte herkes gümrükten sadece bir adet telefon getirecekler.

Eğer sizlerin birden çok fazla telefon getirdiği fark edilir ise kişiler Yeni Yasaya göre hem cezalı vergiler ödeyecek hem de gümrük yetkilileri telefonların Türkiye’de IMEI kayıtlarını yapılmaması için gerekli bilgileri not alacak ve yurt dışından getirilen ikinci telefonları Türkiye’de kullanılamayacak ve bu yasağa takılan telefonlar gerekli işlemler yapıldıktan hemen sonrası sınırdan geçmesine izin fakat Türkiye’de şebekesi kullanılamayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here