Beykoz'da uyuşturucu anlaşmazlığı

Beykoz'da uyuşturucu satışında çıkan anlaşmazlık sebebiyle çete tarafından vurulan Ali İsmet Vural'ın cesedi cadde üzerinde bulundu.

Beykoz'da uyuşturucu anlaşmazlığı
Beykoz'da uyuşturucu anlaşmazlığı Gizem Zalimalioğlu

Olay İstanbul'un Beykoz ilçesinde sabah saatlerinde Beykoz Belediyesi'nde çalışan görevli bir temizlik işçisinin Perşembe günü sabah saatlerinde, Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi Çeçenistan caddesi üzerinde hareketsiz yatan bir kişi görmesiyle başladı. Yapılan ihbar üzerine, olay yerine gelen, olay yeri inceleme ekipleri tarafından soruşturma başlatıldı. Yapılan incelemede, yüzü ve ensesinden vurulan kişinin öldüğünü ve adının Ali İsmet Vural olduğunu belirledi. Yapılan üst aramasında cebinde bir akaryakıt istasyonuna ait fiş bulundu. Polis fişteki plakanın kiralanan bir araç olduğunu belirleyerek kiralayan şirkete gitti. Polis aracın V.A adlı kişiye kiralandığını, aracın arıza yapması nedeniyle başka bir araçla değiştirildiği belirledi.Polis aracın V.A adlı kişiye kiralandığını, aracın arıza yapması nedeniyle başka bir araçla değiştirildiği belirledi. V.A, araç değiştirme bahanesiyle arandığında çağrılan yere geldi. V.A gözaltına alınırken, geldiği araçta bulunan ve olayla bağlantıları olduğu belirlenen B.K ve E.K. da yakalandı.

Polis, Vural'ın cebinden çıkan yakıt fişinden yola çıkarak çete üyelerini tek tek gözaltına alırken, azmettirici Ü.Ü, uyuşturucu satışından kaynaklanan anlaşmazlık üzerine 2 bin TL vererek Vural'ı İ.D'ye öldürttüğünü itiraf etti.

Ü.Ü adlı kişinin yakalanması için çalışma sürerken, kurşunlanmış ve içerisinde kan olan bir araç bulundu. Yapılan sorgulamanın ardından V:A, Ali İsmet Vural'ı geçtiğimiz Çarşamba günü saat 22.00 sıralarında Ümraniye'de bir pansiyondan aldığını ve Ü.Ü adlı kişiye teslim ettiğini söyledi.Kiralık olduğu belirlenen aracı Ü.Ü'nün geçtiğimiz Pazartesi günü kiraladığı tespit edildi. Aracın GPS kaydında, aracın cesedin bulunduğu caddeden geçtiği ve bir süre cesedin bulunduğu alanda bekleme yaptığı tespit edildi. Beykoz Araştırma Büro Ekipleri, araştırmalarını derinleştirerek Ü.Ü'yü Ümraniye'de gözaltına aldı.

Ü.Ü yapılan sorgusunda, Ali İsmet Vural ile aralarında uyuşturucu madde alışverişinden dolayı anlaşmazlık çıktığını,  Vural'ı 2 bin TL'ye tuttuğu tetikçi İ.D'ye öldürttüğünü söyledi. Olay sırasında araçta O.D ve F.H'nin de bulunduğunu söylemesi üzerine devam eden operasyonda O.D, İ.D ve F.H. de yakalandı.

Yapılan araştırmada Ali İsmet Vural'ın(32) tehdit, hakaret, kasten yaralama, taksirle yaralamadan, gözaltındaki şüpheliler O.D'nin uyuşturucudan 2 suç kaydı, V.A'nın 3 uyuşturucu kullanma, taksirle yaralama, görev yaptırmamak için direnme, B.K'nın kasten yaralamadan, Ü.Ü'nün uyuşturucu kullanma, 2 dolandırıcılık, 2 görevi yaptırmamak için direnme, mala zarar verme ve uyuşturucu ticaretinden, firari F.H'nin uyuşturucu kullanma,  İ.D'nin üç hırsızlık, 6 uyuşturucu kullanma, gasp ve uyuşturucu ticaretinden kayıtları olduğu belirlendi. 

Gözaltındaki kişilerin Beykoz Araştırma Büro Amirliğindeki sorgularının sürdüğü bilgisine ulaşıldı.

Uyuşturucu İnfaz İstanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı