Interpol tarafından aranan uluslarası fuhuş baroniçesi İstanbul'da yakalandı

İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan uluslararası fuhuş çetesi başı Özbekistan uyruklu S.K çetenin diğer üyeleri ile birlikte İstanbul'da yakalandı.

Interpol tarafından aranan uluslarası fuhuş baroniçesi İstanbul'da yakalandı
Interpol tarafından aranan uluslarası fuhuş baroniçesi İstanbul'da yakalandı Fırat

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından alınan bi haber üzerine uluslararası fuhuş çetesinin İstanbul'da olduğu biligisi alındı. Alınan bilgi üzerine bu konuda 4 aydır çalışma yürüten polis ekipleri fuhuş organizasyonu için özellike Orta Asya'dan kadınların getirildiği pasaportlarına el konularak tehdit ve dayaklarla zorla fuhuş yaptırıldığı belirtildi.

İNTERPOL TARAFINDAN ARANIYORDU

Çetenin elebaşı olan Özbekistanlı kadının İnterpol tarafından Kırmızı Bültenle arandığı bilgisi geldi.

Yapılan tespitlerin ardından Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendi.Ekipler, İstanbul'da 14 farklı adrese operasyon düzenledi. Operasyonda Özbekistanlı Baroniçe S.K. ile A.O.G, D.T, Ö,Ç, M.S, T.T, H.T ve Z.K gözaltına alındı. Başta Özbekistan ve Türkmenistan olmak üzere farklı ülke vatandaşı 16 kadın çetenin elinden kurtarıldı.

UYUŞTURUCU İLE FUHUŞA ZORLANMIŞLAR

Fuhuş çetesinin iş vaadiyle kandırdığı kadınların uyuşturucuya alıştırarak zorla fuhuş yaptırıldığı belirtildi.

 Fuhuş yapılan 7 evin de  aralarında bulunduğu birçok eve baskın yapıldığı belirtildi. Baskın yapılan bir adreste banyo küvetinin altına gizlenmiş kadınlara ait 8 pasaport ele geçtiği bildirildi. 

Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye çıkarılan şüphelilerden Baroniçe Shoira K., Ali Osman G., Derya T., Ömer Ç., Mashar S., Taner T. ve Hamit T. tutuklanarak cezaevine gönderilirken Zafer K., adli kontrol kararıyla serbest kaldı. 

İnterpol Kırmızı Bülten fuhuş operasyonu
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi