Kamu personel ataması bekleyenlere müjde

Sağlık Bakanlığı'dan edinilen bilgilere göre 8 bin yeni kamu personeli alımı ve yıl sonuna kadar 79 bin sağlık personeli alımı yapılacak.

Kamu personel ataması bekleyenlere müjde
Kamu personel ataması bekleyenlere müjde Gizem Zalimalioğlu

Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'deki kaynaklardan edinilen bilgilere göre Sağlık Bakanlığı 2018 yılında on binlerce kamu personeli alımı yaptı. Atama bekleyen sağlıkçılar ise 2018 yılında ek atamalar olmasını bekliyor. Bu kapsamda ek atama bekleyen sağlıkçıları sevindiren yeni açıklamalar geldi. TBMM Genel Kurulu'nda kendisine yöneltilen personel alımı sorularına yanıt veren, Sağlık, Aile ve Çalışma Komisyonu Başkanı Ahmet Demircan personel alımı için, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın çalışmalar başlattığını söylemişti.

8 bin personel alınacak

Sağlık Bakanlığı kaynaklı bilgilere göre, Bakanlık 8 bin yeni personel alımı yapacak. Bakanlık bünyesine yapılacak yeni alım için Maliye Bakanlığı'na talep iletildiği öğrenildi. Bu kez de hangi kadrolardan alım yapılacağı, hangi şartların öngörüleceği kafalarda soru işareti bıraktı. Adaylar için bir kadro dağılımı açıklaması yapılmadı fakat vatandaşların fikirlerine yer verilecek.

Alımların başlama tarihi ne zaman?

Sağlık Bakanlığı 8 bin kadro için Maliye Bakanlığı'ndan kadro talebinde bulundu. Kadro talebinin onaylanması ve ilanların yerine gelmesi, Sağlık Bakanı Koca'dan müjdeli haber bekleyen binlerce adayın yüzünü güldürecek nitelikte olacak.

79 bin sağlık personeli de yapılacak alımlar arasında

Millli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ortaklığı ile yeni bir uygulama yürülüğe giriyor. MEB ve Sağlık Bakanlığı tarafından her okula bir sağlık personeli atanacak. Hem okullardaki sağlık personeli açığı kapanacak hem de atama bekleyen sağlıkçıların yüzü gülecek. 

Bu proje ile yıl sonuna kadar 60 bin sağlık personeli ve 19 bin sağlık işçisi olmak üzere, 79 bin sağlık personelinin atanması bekleniyor.

 

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti