Kayseri'de pekmez kaynatan Belediye Başkanı

Kayseri'de yaz boyunca bebek gibi baktıkları üzümler toplandı. Pekmez yapılacak olan üzümler bağcılar tarafından toplanıp şehre dönüldü. Yetişen ürünleri bekleyen insanlar pekmezlerini kaynatmaya başladılar. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ailesiyle birlikte topladığı üzümü kaynatıp pekmez yaptı.

Kayseri'de pekmez kaynatan Belediye Başkanı
Kayseri'de pekmez kaynatan Belediye Başkanı Baran Tezdönen

Kayseri'de üzümünü toplayıp ailesiyle birlikte pekmez yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik dikkatleri üstüne topladı. Bağcılar gibi üşenmeden gidip üzüm toplayan Başkan ailesiyle birlikte zahmet veren işi yaptı. Üzümü ekti, büyüttü, yetiştirdi, topladı ve ailesiyle birlikte emek verdiği üzümden pekmez yaptı. 

ÜZÜMDEN PEKMEZ YAPAN BAŞKAN

Kayseri Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ''Yaz sıcaklarını geride bıraktık. Üzümlerimizi bağcılar gibi toplayıp geldik. Bağımızdan şehre döndük. Ürünü diktik, büyüttük ve ondan mahsul aldık. Emekle ve zahmetle ürünleri büyüttük. Çocuk gibi bakıp büyüttüğümüz üzümlerimizi topladık. Ailece hep birlikte giriştiğimiz tatlı işe girişip sevgi ve mutlulukla üzümümüzü kaynatıp pekmezimizi yapıyoruz. Rabbim insanların emek ve sevgi verdiği şeyleri ağız tadıyla yemeyi nasip etsin'' şeklinde düşüncelerini dile getirdi. 

Kayseri üzüm
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti
Emekli emniyet müdürü dolandırıcılıktan tutuklandı
Emekli emniyet müdürü dolandırıcılıktan tutuklandı